Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W oczekiwaniu na nowe rozdanie środków europejskich w ramach programu regionalnego na lata 2021-2027 przedstawiamy obecne możliwości ubiegania się o dofinansowanie z UE. Wciąż można składać wnioski na realizację projektów z zakresu zakupu sprzętu i oprogramowania dla szkół podstawowych z obszaru ZIT WOF. Sprzęt zostanie wykorzystany do prowadzenia lekcji zdalnych oraz do wdrożenia nowoczesnych form nauczania. A już pod koniec czerwca Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosi długo wyczekiwany konkurs dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Celem naboru będzie wsparcie inwestycji poprzez wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Na wnioskodawców czeka również wsparcie zwrotne. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o środki w ramach Mazowieckiej Pożyczki Płynnościowej na utrzymanie działalności. Dzięki Funduszom Europejskim dostępna jest pożyczka na realizację projektów innowacyjnych, a także do wzięcia są pożyczki na rewitalizację oraz termomodernizację budynków. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi możliwościami ubiegania się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Fundusze europejskie wspierają edukację i rozwój sektora MŚP

 

Fundusze europejskie na sprzęt cyfrowy dla szkół

Do 31 maja 2021 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego wydłużył czas trwania naboru wniosków, który jest szansą dla placówek oświatowych w zakresie doposażenia w nowoczesny sprzęt komputerowo-cyfrowy wraz z oprogramowaniem. Warto składać wnioski, bo fundusze europejskie będzie można przeznaczyć m.in. na zakupy urządzeń cyfrowych, akcesoriów, urządzeń dotykowych oraz audio-wideo. Ze wsparcia skorzystają uczniowie podstawówek oraz nauczyciele. Projekty będą realizowane na terenie Warszawy i 39 okolicznych gmin. Na konkurs zarezerwowane są środki w wysokości ponad 6,8 mln zł.

Więcej informacji o naborze:

https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/2-1-e-uslugi-typ-projektow-zakup-sprzetu-i-oprogramowania-do-szkol-umozliwiajacego-wprowadzenie-nowoczesnych-form-nauczania-z-wykorzystaniem-tik-oraz-zapewnienie-mozliwosci-realizacji-dzialan-eduka/

Już w czerwcu konkurs na innowacje dla MŚP

Mamy dobrą wiadomość dla mazowieckich przedsiębiorców. Już teraz zapowiadamy nabór wniosków, który pomoże firmom rozwinąć swoje biznesy po długich miesiącach pandemii. Finansowanie z funduszy unijnych obejmie rozbudowę przedsiębiorstw, zmiany procesów produkcyjnych lub sposobu świadczenia usług (w tym usług elektronicznych). Możliwe będzie także pozyskanie środków na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych do działalności gospodarczej. Dofinansowanie projektów wyniesie od 400 tys. zł do nawet 4 mln zł. Wnioski będzie można składać pod koniec czerwca, a kwota dostępna w konkursie to prawie 53,2 mln zł. Konkurs dla firm zostanie ogłoszony w ramach działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: „Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług”.

Więcej informacji o naborze:

https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/53-mln-zl-na-inwestycje-dla-mazowieckich-przedsiebiorcow-konkurs-ruszy-w-czerwcu/

Pożyczki płynnościowe

Jeszcze do 30 czerwca 2021 r. mazowieckie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o pożyczki płynnościowe na kwotę nawet 500 tys. zł. Cel to utrzymanie bieżącej działalności. Okres karencji może wynieść do 12 miesięcy, a czas spłaty pożyczki to maksymalnie 5 lat. Finansowanie obejmie m.in. wynagrodzenia pracowników (w tym również składowe należne ZUS, US), zobowiązania publiczno-prywatne, spłatę zobowiązań handlowych, zakup półproduktów, spłatę bieżących rat kredytów, pożyczek i leasingów. Środki na pożyczki są w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Więcej informacji o pożyczkach:

https://www.bgk.pl/male-i-srednie-przedsiebiorstwa/finansowanie-dzialalnosci-biezacej/pozyczki-unijne/pozyczki-z-projektu-jeremie-2-dla-wojewodztwa-mazowieckiego/mazowiecka-pozyczka-plynnosciowa/

Pożyczki na innowacje biznesowe

Mikro, małe i średnie firmy, w tym start-upy cały czas mogą ubiegać się o pożyczki na wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług. Finansowanie obejmuje również rozwój produktów i usług opartych na handlu elektronicznym oraz zaawansowanych technologiach informacyjno-komunikacyjnych. Pożyczki to także wsparcie ekologicznych procesów produkcyjnych. Pomoc finansowa przekazywana jest w formie pożyczki małej (od 10 tysięcy złotych do 250 tysięcy złotych) lub pożyczki dużej (od 500 tysięcy złotych do 2,5 miliona złotych).

Więcej informacji o pożyczkach:

https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/pozyczka-na-innowacje-w-msp/

Rewitalizacja przestrzeni publicznych

Cały czas są dostępne pożyczki na kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne wynikające z programów rewitalizacji. O wsparcie mogą ubiegać się m.in.: samorządy, ich jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, instytucje kultury, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, kościoły i związki wyznaniowe. Na finansowanie mają szansę działania mające na celu przywrócenie do życia terenów znajdujących się w trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Wsparcie obejmie zagospodarowanie lub zmianę sposobu użytkowania przestrzeni publicznej, czy modernizację i adaptację istniejącej zabudowy do funkcji społecznych, gospodarczych, rekreacyjnych, kulturalnych, edukacyjnych oraz mieszkalnych. Pożyczka może wynieść do 20 milionów złotych, a okres spłaty – do 15 lat.

Więcej informacji o pożyczkach:

https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/rewitalizacja/

Pożyczki na termomodernizację

Na wsparcie zwrotne w zakresie termomodernizacji budynków mogą liczyć samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także TBS-y. Pożyczka może wynieść do 5 milionów złotych, a okres jej spłaty to nawet 20 lat. Środki będzie można przeznaczyć na m.in.: izolację cieplną budynku, wymianę okien i drzwi, montaż energooszczędnego oświetlenia, wymianę źródła ciepła i podłączenie do sieci ciepłowniczej, przebudowę wentylacji i klimatyzacji, wyposażenie w systemy zarządzania energią, czy też montaż odnawialnych źródeł energii.

Więcej informacji o pożyczkach:

https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/efektywnosc-energetyczna/

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś