Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Znane są wyniki ostatniej rundy konkursu o bony na innowacje. Tym razem Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu 11 projektów. W sumie w całym konkursie przyznane wsparcie przekroczyło 10 mln zł na realizację 54 działań przedsiębiorców. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Konkurs ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Przez pół roku przedsiębiorcy ubiegali się o dofinansowanie opracowania nowych lub ulepszonych produktów, usług i technologii produkcji. Prace mogły dotyczyć również przygotowania prototypu doświadczalnego, zmian procesowych, czy nowego projektu wzorniczego. Firmy miały szansę na zdobycie nawet 200 tys. zł dofinansowania na zlecenie realizacji badań w tym zakresie instytucjom naukowym.

W ramach podzielonego na rundy konkursu mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa złożyły prawie 200 wniosków o dofinansowanie. W ostatniej z rund w sumie 2,1 mln zł wsparcia uzyskało 11 projektów. W całym konkursie kwota przyznanej pomocy przekroczyła natomiast 10 mln zł. Fundusze inwestowane są w badania nad m.in. rozwiązaniami z branży produkcyjnej, metalowej, energetycznej, czy nowoczesnych technologii.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, typ projektów Bon na innowacje.

 

Jakie są jeszcze możliwości dofinansowania projektów biznesowych?

Do 7 lutego trwa konkurs o dofinansowanie eksperymentowania i poszukiwania nisz rozwojowych, czyli badań wykraczających poza obszary inteligentnej specjalizacji Mazowsza. O środki mogą ubiegać się przedsiębiorstwa i powiązania kooperacyjne. Mikro, małe i średnie firmy mają czas do 28 lutego na złożenie wniosków o bony na doradztwo, czyli wsparcie w prowadzeniu i rozwoju działalności. Dofinansowanie obejmie np. usługi laboratoryjne, pomiarowe, diagnostyczne, certyfikacyjne, testowanie produktów i technologii. Kolejna możliwość dla biznesu to fundusze na wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług będących efektem prac badawczo-rozwojowych. Środki przeznaczone zostaną także na zmiany w procesach produkcyjnych lub sposobie świadczenia usług. Konkurs potrwa do 3 kwietnia. Przedsiębiorcy posiadający certyfikat Seal of Excellence przyznawany przez Komisję Europejską mogą natomiast starać się o fundusze na projekty badawczo rozwojowe w specjalnie dedykowanym im konkursie. Mają na to czas do 27 marca.

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, a unijne dofinansowanie projektów przekroczyło 6 mld zł.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś