Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Aż do 31 lipca może potrwać ocena merytoryczna projektów dotyczących wprowadzania na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług przez przedsiębiorców. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego z uwagi na sytuację epidemiczną, a także wcześniejsze wydłużenie czasu na uzupełnienie złożonych wniosków. Ponadto, ocena projektów w konkursie z Działania 3.3 Innowacje w MŚP (numer konkursu: RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19) ma formę oceny panelowej z udziałem firm aplikujących w konkursie, co w obecnej sytuacji jest utrudnione. Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wyniesie ponad 43,8 milionów złotych z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 400 tysięcy do nawet 4 milionów złotych.

Na co dofinansowanie?

O dofinansowanie w konkursie ubiegają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Ich projekty mogły dotyczyć rozbudowy przedsiębiorstw w celu wprowadzenia na rynek nowych produktów lub usług. Na finansowanie mają też szansę działania zakładające zmianę w procesach produkcyjnych lub sposobie świadczenia usług (w tym usług elektronicznych). Fundusze europejskie mogą zostać przeznaczone na m.in. zakupy maszyn, sprzętów, urządzeń, oprogramowania, baz danych, licencji, czy tworzenie serwisów internetowych i aplikacji mobilnych. Co ważne, wsparcie obejmie tylko działania będące efektem prac badawczo-rozwojowych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konkursu z działania  3.3 Innowacje w MŚP, typ projektów: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R). Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Ważne zmiany wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa:

W związku z sytuacją epidemiczną wprowadziliśmy szereg udogodnienia dla beneficjentów funduszy europejskich i osób dopiero ubiegających się o wsparcie. Informacje o wszystkich wcześniejszych zmianach dostępne są w artykule pt. „Ważne zmiany dla obecnych i przyszłych beneficjentów funduszy europejskich”.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś