Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Aż do 31 lipca może potrwać ocena merytoryczna projektów dotyczących wprowadzania na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług przez przedsiębiorców. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego z uwagi na sytuację epidemiczną, a także wcześniejsze wydłużenie czasu na uzupełnienie złożonych wniosków. Ponadto, ocena projektów w konkursie z Działania 3.3 Innowacje w MŚP (numer konkursu: RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19) ma formę oceny panelowej z udziałem firm aplikujących w konkursie, co w obecnej sytuacji jest utrudnione. Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wyniesie ponad 43,8 milionów złotych z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 400 tysięcy do nawet 4 milionów złotych.

Na co dofinansowanie?

O dofinansowanie w konkursie ubiegają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Ich projekty mogły dotyczyć rozbudowy przedsiębiorstw w celu wprowadzenia na rynek nowych produktów lub usług. Na finansowanie mają też szansę działania zakładające zmianę w procesach produkcyjnych lub sposobie świadczenia usług (w tym usług elektronicznych). Fundusze europejskie mogą zostać przeznaczone na m.in. zakupy maszyn, sprzętów, urządzeń, oprogramowania, baz danych, licencji, czy tworzenie serwisów internetowych i aplikacji mobilnych. Co ważne, wsparcie obejmie tylko działania będące efektem prac badawczo-rozwojowych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konkursu z działania  3.3 Innowacje w MŚP, typ projektów: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R). Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Ważne zmiany wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa:

W związku z sytuacją epidemiczną wprowadziliśmy szereg udogodnienia dla beneficjentów funduszy europejskich i osób dopiero ubiegających się o wsparcie. Informacje o wszystkich wcześniejszych zmianach dostępne są w artykule pt. „Ważne zmiany dla obecnych i przyszłych beneficjentów funduszy europejskich”.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych