Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Aż do 30 czerwca potrwa konkurs o unijne dofinansowanie zaplecza badawczego instytucji naukowych. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego w związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju. Oznacza to więcej o ponad miesiąc czasu na przygotowanie wniosków o fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Jak fundusze europejskie wspierają sektor naukowy?

Jest to już trzeci konkurs o dofinansowanie rozwoju zaplecza badawczego sektora naukowego. Tym razem pula dostępnych środków wynosi ponad 43 mln zł. Finansowanie obejmie zakup lub modernizację aparatury badawczej
i innych urządzeń potrzebnych w laboratoriach. Możliwe będzie również częściowe pokrycie kosztów zakupu nieruchomości, czy też materiałów i robót budowlanych.

 

Jakie projekty mają szansę na dofinansowanie?

Fundusze europejskie wspierają działania mające na celu dopasowanie oferty instytucji naukowych do potrzeb gospodarki i społeczeństwa. Dlatego na dofinansowanie mają szansę tylko projekty zakładające konkretny plan wykorzystania infrastruktury badawczej i efektów prowadzonych prac. Co więcej, wsparciem objęte zostaną wyłącznie działania zgodne z obszarami inteligentnej specjalizacji regionu i wpisane do Kontraktu Terytorialnego Województwa Mazowieckiego. Do obszarów tych należą: wysoka jakość życia, bezpieczna żywność, inteligentne systemy zarządzania oraz nowoczesne usługi dla biznesu.

 

O czym trzeba pamiętać?

Należy pamiętać, że projekt musi być podzielony na dwie części – gospodarczą i niegospodarczą. Pierwsza z nich to działania komercyjne, takie jak wynajem infrastruktury, czy usługi na rzecz przedsiębiorstw. Ta część projektu musi stanowić powyżej 20 procent wartości kosztów kwalifikowalnych. Na etapie składania wniosku konieczne będzie również zaprezentowanie agendy badawczej oraz planu wykorzystania infrastruktury.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o konkursie w ramach działania 1.1 Działalność badawczo–rozwojowa jednostek naukowych – Typ projektów: Wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej jednostek naukowych.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie www.funduszedlamazowsza.eu  oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś