Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Wiedza to klucz do sukcesu. Inwestowanie w edukację  oraz rozwój młodych pokoleń to jeden z ważniejszych obszarów, jakie wspiera Unia Europejska. Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem to nowe możliwości dla uczniów z mazowieckich szkół. W ramach zakończonego konkursu z Działania 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, dofinansowanie z programu regionalnego otrzyma 13 projektów. Nabór wniosków został przeprowadzony w maju 2023 roku przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 

 

Grafika przedstawia napis „Wspólnie uczymy się lepiej dzięki Funduszom Europejskim. Blisko 4,5 mln zł na inwestycje w edukację”. W tle widać dzieci w klasie podczas lekcji, są zaangażowane, ponoszą ręce do odpowiedzi

 

Wyniki konkursu – kolejne 4,5 mln zł z UE dla edukacji

Zaangażowanie Funduszy Europejskich w rozwój edukacji, umożliwia młodym ludziom zdobywanie wiedzy i umiejętności w nowoczesny, często innowacyjny sposób, inspiruje i motywuje do osiągnięcia sukcesu w szybko zmieniającym się świecie.

 

Dzięki środkom z UE, 13 beneficjentów zrealizuje projekty edukacyjne, które będą dotyczyć m.in. organizacji zajęć dydaktyczno-wyrównawczych dla uczniów mających trudności w nauce, wdrażania nowatorskich form i programów nauczania, organizacji kółek zainteresowań, warsztatów czy laboratoriów dla uczniów, a także realizacji zajęć organizowanych poza lekcjami lub poza szkołą. Wspólnym celem wszystkich projektów jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz umiejętności i postaw niezbędnych na obecnym rynku pracy. Wsparciem objęci zostaną również uczniowie z Ukrainy.

 

Uczestnikami projektów będą także nauczyciele. W doskonaleniu umiejętności i kompetencji zawodowych pomogą np. studia podyplomowe, kursy i szkolenia czy staże i praktyki nauczycieli. Nowoczesna edukacja nie może odbywać się bez innowacyjnych materiałów dydaktycznych. Dofinansowany zostanie również zakup wyposażenia do placówek edukacyjnych, np. komputery, tablice interaktywne, programy multimedialne czy sprzęt do przeprowadzania doświadczeń naukowych.

 

Wśród beneficjentów są m.in. Gmina Halinów i Radzanowo, Powiat Węgrowski czy Gmina Miejska Ciechanów. Zachęcamy do zapoznawania się z pełną listą rankingową dostępną na stronie: 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna – RPMA.10.01.01-IP.01-14-105/23

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Wsparcie z Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 pozwoli na kontynuację dynamicznego rozwoju regionu. Środki przeznaczone na ten cel wynoszą prawie 9,5 mld zł i umożliwią podniesienie innowacyjności naszego województwa, rozwój przedsiębiorczości, a także dalsze inwestycje m.in. w transformację energetyczną, ochronę środowiska, transport publiczny czy ochronę zdrowia. Unia Europejska konsekwentnie wspiera i integruje regiony.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś