Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zwiększył pulę środków dostępnych w ramach konkursu i dzięki temu kolejne 10 projektów z listy rezerwowej otrzyma wkrótce dofinansowanie. W sumie powstanie przeszło 2,3 tys. nowych miejsc świadczenia usług zdrowotnych oraz ponad 95,5 tys. osób po 60 roku życia zostanie objętych programem zdrowotnym w zakresie wczesnego wykrywania i profilaktyki cukrzycy. Do 27 wnioskodawców trafi łącznie ponad 14 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Wspieranie walki z cukrzycą wśród osób powyżej 60 roku życia

Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem o charakterze metabolicznym, rozwija się niezauważalnie i przez wiele lat może pozostać niewykryta. Przyczyną podwyższonego poziomu cukru nie jest brak insuliny, ale jej nieprawidłowe działanie w organizmie. Choroba najczęściej dotyka osoby starsze, które są mało aktywne fizycznie, z nadwagą lub otyłością oraz z nadciśnieniem tętniczym i wysokim poziomem cholesterolu.

Fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego wspierają programy zdrowotne m.in.: w zakresie wczesnego wykrywania i profilaktyki cukrzycy wśród mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy ukończyli 60 lat i dotychczas nie diagnozowano u nich cukrzycy. W wyniku rozstrzygniętego konkursu dofinansowanie unijne na realizację tego typu działań uzyska 27 podmiotów wykonujących działalność leczniczą. W ramach projektów prowadzone będą m.in.: konsultacje lekarskie, działania edukacyjne dla pacjentów czy też szkolenia prowadzone wśród personelu medycznego.

Do podmiotów, które otrzymają dotację należą: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PIASTUN” w Piastowie, Fundacja Centrum Rozwoju Społecznego i Obywatelskiego w Warszawie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim, Polski Komitet Pomocy Społecznej w Warszawie, Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pilawie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MAX-MED ROXANA MAXWELL w Sokołowie Podlaskim, ZDROWO MED w Warszawie, THAMES w Warszawie,  MERSEY w Warszawie, Europejskie Centrum Szkoleń w Warszawie oraz Instytut Rozwoju Osobistego w Warszawie.

Projekty będą realizowane na terenie Warszawy i Radomia, a także powiatów: białobrzeskiego, ciechanowskiego, garwolińskiego, grodziskiego, grójeckiego, kozienickiego, makowskiego, mińskiego, mławskiego, nowodworskiego, otwockiego, płockiego, płońskiego, pruszkowskiego, przasnyskiego, przysuskiego, pułtuskiego, radomskiego, siedleckiego, sochaczewskiego, sokołowskiego, szydłowieckiego, warszawskiego  zachodniego, wołomińskiego, zwoleńskiego oraz żyrardowskiego.

Realizacja tych projektów przyczyni się do poprawy dostępności i jakości usług zdrowotnych, w zakresie wykrywania i profilaktyki cukrzycy skierowanych do osób w wieku powyżej 60 roku życia, dotychczas niediagnozowanych w kierunku cukrzycy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej, Poddziałanie 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, a unijne dofinansowanie projektów przekroczyło 6 mld zł.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś