Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zwiększył pulę środków dostępnych w ramach konkursu i dzięki temu kolejne 10 projektów z listy rezerwowej otrzyma wkrótce dofinansowanie. W sumie powstanie przeszło 2,3 tys. nowych miejsc świadczenia usług zdrowotnych oraz ponad 95,5 tys. osób po 60 roku życia zostanie objętych programem zdrowotnym w zakresie wczesnego wykrywania i profilaktyki cukrzycy. Do 27 wnioskodawców trafi łącznie ponad 14 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Wspieranie walki z cukrzycą wśród osób powyżej 60 roku życia

Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem o charakterze metabolicznym, rozwija się niezauważalnie i przez wiele lat może pozostać niewykryta. Przyczyną podwyższonego poziomu cukru nie jest brak insuliny, ale jej nieprawidłowe działanie w organizmie. Choroba najczęściej dotyka osoby starsze, które są mało aktywne fizycznie, z nadwagą lub otyłością oraz z nadciśnieniem tętniczym i wysokim poziomem cholesterolu.

Fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego wspierają programy zdrowotne m.in.: w zakresie wczesnego wykrywania i profilaktyki cukrzycy wśród mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy ukończyli 60 lat i dotychczas nie diagnozowano u nich cukrzycy. W wyniku rozstrzygniętego konkursu dofinansowanie unijne na realizację tego typu działań uzyska 27 podmiotów wykonujących działalność leczniczą. W ramach projektów prowadzone będą m.in.: konsultacje lekarskie, działania edukacyjne dla pacjentów czy też szkolenia prowadzone wśród personelu medycznego.

Do podmiotów, które otrzymają dotację należą: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PIASTUN” w Piastowie, Fundacja Centrum Rozwoju Społecznego i Obywatelskiego w Warszawie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim, Polski Komitet Pomocy Społecznej w Warszawie, Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pilawie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MAX-MED ROXANA MAXWELL w Sokołowie Podlaskim, ZDROWO MED w Warszawie, THAMES w Warszawie,  MERSEY w Warszawie, Europejskie Centrum Szkoleń w Warszawie oraz Instytut Rozwoju Osobistego w Warszawie.

Projekty będą realizowane na terenie Warszawy i Radomia, a także powiatów: białobrzeskiego, ciechanowskiego, garwolińskiego, grodziskiego, grójeckiego, kozienickiego, makowskiego, mińskiego, mławskiego, nowodworskiego, otwockiego, płockiego, płońskiego, pruszkowskiego, przasnyskiego, przysuskiego, pułtuskiego, radomskiego, siedleckiego, sochaczewskiego, sokołowskiego, szydłowieckiego, warszawskiego  zachodniego, wołomińskiego, zwoleńskiego oraz żyrardowskiego.

Realizacja tych projektów przyczyni się do poprawy dostępności i jakości usług zdrowotnych, w zakresie wykrywania i profilaktyki cukrzycy skierowanych do osób w wieku powyżej 60 roku życia, dotychczas niediagnozowanych w kierunku cukrzycy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej, Poddziałanie 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, a unijne dofinansowanie projektów przekroczyło 6 mld zł.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych