Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska dba o rozwój potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw i wspiera wprowadzanie nowatorskich rozwiązań oraz produktów na rynek. W ramach konkursu trzydzieści jeden projektów otrzyma dofinansowanie na wdrożenie nowych bądź ulepszonych produktów czy usług. Kwota przeznaczona na te działania wyniesie ponad 23 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Nabór wniosków konkursowych został przeprowadzony w styczniu 2023 roku przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

Na grafice znajduje się hasło: Ponad 23 mln zł na rozwój innowacyjnych produktów i usług – ogłaszamy wyniki konkursu. W tle grafika przedstawiająca dotyk dłoni człowieka i robota.

 

W ramach konkursu z Działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, wsparcie z Unii Europejskiej otrzyma 31 beneficjentów o łącznej kwocie ponad 23 mln zł.

 

Wyniki konkursu – ponad 23 mln zł na rozwój innowacyjnych produktów i usług na Mazowszu

W ramach konkursu wsparcie mogły pozyskać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Fundusze przeznaczone zostaną na wdrażanie innowacji produktowych, technologicznych oraz wykorzystania wyników prac B+R. Dofinansowanie uzyskały firmy z różnych branż, m.in. meblowej, motoryzacyjnej, ogrodniczej czy kosmetycznej.

 

Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego otrzyma m.in.: Firma Phoenix Surowce Sp. z o.o. na zastosowanie zaawansowanych nanomateriałów aerożelowych o zmniejszonym śladzie węglowym w nowoczesnych produktach termoizolacyjnych oraz pojemnikach transportowych dla substancji termo wrażliwych, jak na przykład leki, insulina. Z kolei przedsiębiorstwo Mevspace Sp. z o.o. pozyskało dofinansowanie na wdrożenie systemu cyberochrony serwisów internetowych. Narzędzie to wpłynie korzystnie na poprawę bezpieczeństwa korzystania z usług internetowych. Dzięki wsparciu funduszy europejskich możliwe będzie także wprowadzenie na rynek innowacyjnych, ekologicznych usług w obszarze produkcji zabawek dla dzieci przez firmę EcoCardToys.

 

Wyniki naboru znajdują się na stronie: 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-122/22

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś