Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W dniu 11.11.2016 przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Joanna Łupińska oraz Radosław Pituch, uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Wydział Prawa Uniwersytetu Św. Klemensa Ohrydzkiego w Sofii w Bułgarii, której tematem przewodnim były „Wyzwania w zarządzaniu i kontroli Funduszy UE”.

Wydarzenie było okazją nie tylko do nawiązania nowych kontaktów w ramach współpracy ponadnarodowej i tworzenia partnerstw z krajami członkowskimi UE, ale również do zaprezentowania doświadczeń we wdrażaniu funduszy europejskich na Mazowszu w latach 2004-2016. Przedstawiciele MJWPU zaprezentowali uczestnikom konferencji doświadczenia samej Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z realizacji 3 okresów programowania (ZPORR 2004-2006, PO KL/RPO 2007-2013, oraz doświadczenia z bieżącego RPO WM 2014-2020). Otwarciu konferencji towarzyszyły wystąpienia znakomitych gości, prof. Atanasa Gerdzhikova, rektora Uniwersytetu św. Klemensa Ohrydzkiego, prof. Sasho Penova, dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu św. Klemensa Ordyńskiego, przedstawicielki Bułgarii w Komisji Europejskiej, przewodniczącej Komitetu Rozwoju Regionalnego, Pani Iskry Mihaylovej oraz licznych ekspertów z instytucji związanych z wdrażaniem, zarządzaniem oraz kontrolą Funduszy UE w Bułgarii oraz w krajach ościennych. W konferencji brali udział również przedstawiciele krajów aspirujących do wstąpienia do Unii Europejskiej, tj. Serbii oraz Macedonii.

Instytucje i przedsiębiorców zainteresowanych współpracą ponadnarodową z partnerami z Bułgarii prosimy o kontakt z Wieloosobowym Stanowiskiem ds. Realizacji Projektów (p. Joanna Łupińska, tel. 022 542 23 38, j.lupinska@mazowia.eu, p. Radosław Pituch, tel. 022 542 25 16, r.pituch@mazowia.eu).

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych