Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W dniu 11.11.2016 przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Joanna Łupińska oraz Radosław Pituch, uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Wydział Prawa Uniwersytetu Św. Klemensa Ohrydzkiego w Sofii w Bułgarii, której tematem przewodnim były „Wyzwania w zarządzaniu i kontroli Funduszy UE”.

Wydarzenie było okazją nie tylko do nawiązania nowych kontaktów w ramach współpracy ponadnarodowej i tworzenia partnerstw z krajami członkowskimi UE, ale również do zaprezentowania doświadczeń we wdrażaniu funduszy europejskich na Mazowszu w latach 2004-2016. Przedstawiciele MJWPU zaprezentowali uczestnikom konferencji doświadczenia samej Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z realizacji 3 okresów programowania (ZPORR 2004-2006, PO KL/RPO 2007-2013, oraz doświadczenia z bieżącego RPO WM 2014-2020). Otwarciu konferencji towarzyszyły wystąpienia znakomitych gości, prof. Atanasa Gerdzhikova, rektora Uniwersytetu św. Klemensa Ohrydzkiego, prof. Sasho Penova, dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu św. Klemensa Ordyńskiego, przedstawicielki Bułgarii w Komisji Europejskiej, przewodniczącej Komitetu Rozwoju Regionalnego, Pani Iskry Mihaylovej oraz licznych ekspertów z instytucji związanych z wdrażaniem, zarządzaniem oraz kontrolą Funduszy UE w Bułgarii oraz w krajach ościennych. W konferencji brali udział również przedstawiciele krajów aspirujących do wstąpienia do Unii Europejskiej, tj. Serbii oraz Macedonii.

Instytucje i przedsiębiorców zainteresowanych współpracą ponadnarodową z partnerami z Bułgarii prosimy o kontakt z Wieloosobowym Stanowiskiem ds. Realizacji Projektów (p. Joanna Łupińska, tel. 022 542 23 38, j.lupinska@mazowia.eu, p. Radosław Pituch, tel. 022 542 25 16, r.pituch@mazowia.eu).

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś