Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki Funduszom Europejskim kolejne firmy otrzymają wsparcie na opracowanie innowacyjnych produktów i usług. Przyznane dofinansowanie przeznaczone zostanie na przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe, które realizowane będą na Mazowszu. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 wnioskodawcy otrzymają ponad 2 mln zł.

 

Fundusze europejskie wspierają firmy w opracowywaniu innowacyjnych produktów i usług. W ramach konkursu z tego zakresu o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych ubiegały się przedsiębiorstwa posiadające doświadczenie w prowadzeniu badań. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Do tej pory dofinansowanie uzyskało ponad 470 projektów badawczych na Mazowszu, a ich wsparcie przekroczyło pół miliarda złotych. Program regionalny jest już na zaawansowanym etapie, dlatego jest już coraz mniej dostępnych środków, zwłaszcza w formie bezzwrotnych dotacji. Cały czas dostępne są natomiast preferencyjne pożyczki na wdrożenie innowacji – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

W ramach konkursu trwającego od  października 2019 r. do stycznia 2020 r. złożono ponad 50 wniosków, z tego 22 projekty uzyskały co najmniej 60 procent maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia. Z uwagi na dostępną alokację Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu dwóch projektów na łączną kwotę ponad 2 mln zł. Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego otrzymają spółki: 4MASS na realizację projekt pt.  „Prace badawczo-rozwojowe nad produktami do pielęgnacji skóry, błon śluzowych i paznokci” i VitaSynth na realizację projektu pt. „ Opracowanie technologii produkcji witaminy K2 w oparciu o mechanizmy biosyntezy i syntezy organicznej przez firmę Vitasynth sp. z o.o.”.

W konkursie firmy mogły ubiegać się o wsparcie na realizację badań i  prac rozwojowych. Fundusze mogły być przeznaczone na zakup potrzebnych materiałów, m.in.: surowców, półproduktów, odczynników i  drobnego sprzętu laboratoryjnego, a także na wynajem powierzchni laboratoryjnych, utrzymanie linii technologicznych czy instalacji doświadczalnych. Poza tym dotacja mogła być przeznaczona na wynagrodzenia badaczy, techników i innych osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów:   Działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw – Typ projektów: Projekty badawczo-rozwojowe (dla beneficjentów posiadających doświadczenie w prowadzeniu prac B+R).

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś