Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki Funduszom Europejskim kolejne firmy otrzymają wsparcie na opracowanie innowacyjnych produktów i usług. Przyznane dofinansowanie przeznaczone zostanie na przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe, które realizowane będą na Mazowszu. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 wnioskodawcy otrzymają ponad 2 mln zł.

 

Fundusze europejskie wspierają firmy w opracowywaniu innowacyjnych produktów i usług. W ramach konkursu z tego zakresu o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych ubiegały się przedsiębiorstwa posiadające doświadczenie w prowadzeniu badań. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Do tej pory dofinansowanie uzyskało ponad 470 projektów badawczych na Mazowszu, a ich wsparcie przekroczyło pół miliarda złotych. Program regionalny jest już na zaawansowanym etapie, dlatego jest już coraz mniej dostępnych środków, zwłaszcza w formie bezzwrotnych dotacji. Cały czas dostępne są natomiast preferencyjne pożyczki na wdrożenie innowacji – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

W ramach konkursu trwającego od  października 2019 r. do stycznia 2020 r. złożono ponad 50 wniosków, z tego 22 projekty uzyskały co najmniej 60 procent maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia. Z uwagi na dostępną alokację Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu dwóch projektów na łączną kwotę ponad 2 mln zł. Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego otrzymają spółki: 4MASS na realizację projekt pt.  „Prace badawczo-rozwojowe nad produktami do pielęgnacji skóry, błon śluzowych i paznokci” i VitaSynth na realizację projektu pt. „ Opracowanie technologii produkcji witaminy K2 w oparciu o mechanizmy biosyntezy i syntezy organicznej przez firmę Vitasynth sp. z o.o.”.

W konkursie firmy mogły ubiegać się o wsparcie na realizację badań i  prac rozwojowych. Fundusze mogły być przeznaczone na zakup potrzebnych materiałów, m.in.: surowców, półproduktów, odczynników i  drobnego sprzętu laboratoryjnego, a także na wynajem powierzchni laboratoryjnych, utrzymanie linii technologicznych czy instalacji doświadczalnych. Poza tym dotacja mogła być przeznaczona na wynagrodzenia badaczy, techników i innych osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów:   Działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw – Typ projektów: Projekty badawczo-rozwojowe (dla beneficjentów posiadających doświadczenie w prowadzeniu prac B+R).

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych