Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Znamy już listę projektów, które otrzymają dofinansowanie na działania zapewniające rozwój edukacji i opieki dzieciom w wieku przedszkolnym. Wsparciem objętych zostało 12 projektów na których realizację przeznaczono ponad 4,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Fundusze europejskie z programu regionalnego wspierają rozwój edukacji przedszkolnej. Zapewnienie edukacji i opieki dzieciom w wieku przedszkolnym to najskuteczniejsza metoda na wyrównywanie szans edukacyjnych wśród najmłodszych. Dlatego też Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych po raz kolejny przeprowadziła konkurs na dofinansowanie działań w tym zakresie. W wyniku rozstrzygniętego konkursu wsparcie uzyska dwanaście projektów na łączną kwotę 4,2 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Fundusze europejskie trafią do gmin: Puszcza Mariańska, Prażmów, Goworowo, Zakrzew, Gminy Miasta Pruszków, Miasta Stołecznego Warszawa/Dzielnica Bemowo m.st. Warszawy i Miasta Ostrołęka oraz do przedszkola Zielony Latawiec w Warszawie. Realizacja projektów przyczyni się m.in. do utworzenia nowych miejsc wychowania przedszkolnego, wprowadzenia dodatkowych zajęć edukacyjnych czy terapeutycznych, a także do wydłużenie godzin pracy placówek.

Jakie projekty dostaną dofinansowanie?

Przedszkole z pasją – lepsza przyszłość. Przedszkole Puszcza Mariańska

Ponad 400 tys. z funduszy europejskich pozwoli na zwiększenie upowszechnienia edukacji przedszkolnej na obszarze gminy Puszcza Mariańska poprzez utworzenie 10 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym w Puszczy Mariańskiej, a także na realizację dodatkowych zajęć dla minimum 30% podopiecznych uczęszczających do placówki. Poza tym w ramach projektu zostaną wydłużone godziny opieki nad dziećmi w okresie VIII 2021- VIII 2022,  a nauczyciele wezmą udział w szkoleniach co umożliwi podniesienie kwalifikacji i kompetencji.

Wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w gminie Prażmów

Do Gminy Prażmów trafi blisko 350 tys. zł wsparcia na utworzenie 25 miejsc wychowania przedszkolnego (1 oddział) w Gminnym Przedszkolu w Nowym Prażmowie (przeniesione do Jaroszowej Woli), wchodzącym w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie, i zapewnienie bieżącej opieki w okresie IX 2021 – VIII 2022. W ramach projektu zostanie także zakupione wyposażenie sali przedszkolnej i szatni w niezbędne sprzęty i atrakcyjne pomoce dydaktyczne, a także prowadzone będą zajęcia dodatkowe, m.in. logopedyczne (140h, 7grup) w okresie IX 2021 – VIII 2022.

Bliżej przedszkola – rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Goworowo

Natomiast do Gminy Goworowo na realizację projektu trafi ponad 400 tys. zł wsparcia. Przedsięwzięcie polega na utworzenie 50 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Goworowie (2 oddziały) w okresie X-XII 2020 oraz zapewnienie ich bieżącego funkcjonowania przez 12 miesięcy (I-XII 2021). Realizacja projektu pozwoli także na rozszerzenie oferty edukacyjnej dla dzieci oraz podniesienie kompetencji zawodowych 4 nauczycieli.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów z  Działanie 10.1.4 Edukacja przedszkolna, nr. RPMA10.01.04-IP.01-14-091/20

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś