Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska wspiera mieszkańców Mazowsza na wielu płaszczyznach. Jednym z nich są innowacje w biznesie. Wdrażanie innowacyjnych technologii, nowych produktów oraz wykorzystanie rezultatów przeprowadzonych prac B+R to główne cele działań, które są realizowane dzięki funduszom europejskim.  Europa bardziej inteligentna to wspólny cel i odpowiedź na postępującą rewolucję przemysłową w gospodarkach krajów członkowskich. Już 2 stycznia 2023 roku będzie kolejna szansa na dofinansowanie projektów skierowanych do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na Mazowszu. Rozbudowa przedsiębiorstw, wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług, wdrożenie wyników prac B+R do działalności gospodarczej to główne cele nowego naboru wniosków, który przeprowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Grafika przedstawia napis: Już 2 stycznia 2023 r. startuje konkurs o dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozwój innowacyjnych produktów i usług w mazowieckich firmach. W tle grafika z cyfrowymi elementami.

 

Fundusze Europejskie po raz kolejny pomogą zrealizować projekty biznesowe. Przyznane dofinansowanie to szansa dla przedsiębiorców, aby  po czasie pandemii, a w czasie inflacji wzmocnić swoją pozycję na rynku. Wszystkie zmiany napędzają fundusze europejskie.

 

Nowy konkurs dla sektora MŚP

Od 2 stycznia 2023 r. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które aktywnie prowadzą działalność gospodarczą, uzyskując przychody z tej działalności w okresie przynajmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie będą mogły składać wnioski na dofinansowanie projektów w ramach konkursu z Działania 3.3 Innowacje w MŚP.

Wnioskodawcy już mogą przygotowywać swoje projekty, bo nabór będzie trwał tylko 21 dni – do 23 stycznia.

 

Rodzaje wsparcia

  • rozbudowa przedsiębiorstw, w szczególności związana z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług (przez rynek rozumie się co najmniej obszar działalności gospodarczej przedsiębiorstwa otrzymującego wsparcie);
  • realizacja zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub zmiana w zakresie sposobu świadczenia usług (w tym usług świadczonych drogą elektroniczną);
  • wdrożenie wyników prac B+R do działalności gospodarczej.

 

Informacje techniczne dla potencjalnych beneficjentów

Kwota dofinansowania w ramach konkursu wynosi 29 654 152,38 zł. Beneficjenci mogą liczyć na poziom dofinansowania wynoszący 80%. Konkurs trwa od 2 do 23 stycznia 2023 r.  Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zachęca do składania wniosków. Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami przygotuj i złóż za pomocą systemu elektronicznego MEWA 2.0 dostępnego na www.funduszedlamazowsza.eu.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i niezbędne załączniki dostępne są na stronie konkursu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś