Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Trwa konkurs „Lider Zmian”, w którym o zwycięstwo powalczą beneficjenci funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. O tytuł Lidera mogą ubiegać się samorządy, firmy, fundacje, stowarzyszenia, instytucje badawcze, instytucje kultury, ale też placówki edukacyjne czy zdrowotne. Zgłoszenia projektów przyjmowane będą do 10 sierpnia 2019 r. Organizatorem konkursu jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

 

Konkurs „Lider Zmian” ma na celu docenienie beneficjentów funduszy europejskich za realizację szczególnie wyróżniających się projektów na Mazowszu. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach: „Lider Zmian. Samorząd”, „Lider Zmian. Firma”, „Lider Zmian. Nagroda Internautów” oraz „Lider Zmian. Nagroda specjalna”. Podstawą wyboru zwycięzców w kategorii dedykowanej samorządom będą statystyki podpisanych umów o dofinansowanie. O wynikach w pozostałych kategoriach zadecydują Kapituła Konkursowa oraz mieszkańcy województwa. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną w trakcie uroczystej gali finałowej zaplanowanej na 16 października w Warszawie. Gala odbędzie się podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Forum Rozwoju Mazowsza.

W tym roku minęło 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. W tym szczególnym momencie wyróżnimy beneficjentów za realizację ciekawych projektów na Mazowszu. Szukamy ważnych lokalnie działań, jak również innowacyjnych projektów biznesowych. Do zgłaszania propozycji zachęcamy beneficjentów programu regionalnego oraz samych mieszkańców. Być może to działania w Państwa okolicy zostaną wyróżnione tytułem „Lidera Zmian” – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Jak zgłosić projekt do konkursu?

Propozycje projektów można zgłaszać w dwóch kategoriach – „Lider Zmian. Nagroda Internautów” oraz „Lider Zmian. Firma”. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 10 sierpnia. Nagroda internautów to szansa dla samorządów, firm, instytucji badawczych, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, placówek edukacyjnych czy zdrowotnych. O wyborze zwycięzców zadecydują mieszkańcy podczas głosowania internetowego, które będzie trwało od 1 września do 10 października. Projekty można zgłaszać w jednym z trzech obszarów:

  • Człowiek w centrum uwagi – projekty bezpośrednio dedykowane mieszkańcom i mające wpływ na jakość ich życia, realizowane w takich obszarach jak, m.in. edukacja, rynek pracy, włączenie społeczne, zdrowie,
  • Świat wokół nas – projekty, których efekty widoczne są w przestrzeni lokalnej i jednocześnie dotyczą usprawnień, udogodnień lub oferty, z której korzystają mieszkańcy, m.in. z zakresu kultury, rewitalizacji, transportu, gospodarki niskoemisyjnej, ochrony środowiska,
  • Produkt lub usługa komercyjna przyjazna mieszkańcom – projekty ukierunkowane na człowieka lub poprawę jego otoczenia realizowane przez firmy.

O zwycięstwo w kategorii „Lider Zmian. Firma” mają szansę powalczyć startupy, mikro, małe, średnie i duże firmy, a także powiązania kooperacyjne. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć jednego z trzech obszarów, a o wyniku zadecyduje Kapituła Konkursowa:

  • Eko – rozwiązania wspierające przejście na gospodarkę niskoemisyjną oraz zakładające dbałość o środowisko,
  • Zdrowie – rozwiązania poprawiające jakość życia mieszkańców, np. z zakresu medycyny, branży spożywczej, czy rekreacji,
  • Technologie – rozwiązania mające na celu wprowadzenie usprawnień usługowych, produktowych, procesowych czy produkcyjnych.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Zgłoszenia należy wysyłać na adres lider-zmian@mazowia.eu.

O funduszach europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – programu kierowanego głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania dofinansowania unijnego dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiadają Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś