Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do kolejnych przedsiębiorców trafią fundusze na realizację prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi produktami i usługami. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego 23 projekty otrzymają w sumie 41,8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Fundusze z programu regionalnego to wsparcie dla biznesu w opracowywaniu i wdrażaniu nowych lub ulepszonych produktów, usług, czy też procesów. Z pomocy finansowej korzystają mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, jak również powiązania kooperacyjne. Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził listę kolejnych projektów badawczo-rozwojowych, które otrzymają unijne dofinansowanie. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Ponad 41,8 mln zł pozwoli na dofinansowanie 23 projektów badawczo-rozwojowych. Do przedsiębiorców trafi od 454 tys. zł do nawet 3,3 mln zł. To kolejne środki na wsparcie w opracowywaniu innowacji biznesowych. Już teraz dzięki funduszom unijnym z programu regionalnego mazowieckie firmy realizują ponad 330 projektów dotyczących badań przemysłowych i prac rozwojowych, jak również tworzenia firmowego zaplecza B+R – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

W gronie 23 dofinansowanych projektów znalazły się działania z sektora transportowego, telekomunikacyjnego, informatycznego, czy też kosmetycznego. Wsparcie z programu regionalnego pomoże w realizacji prac B+R nad opracowaniem m.in. innowacyjnych dermokosmetyków, platformy Internetu Rzeczy, ramy kompozytowej do rowerów miejskich oraz technologii jej wytwarzania, systemu monitorowania jakości powietrza, czy też technologii termicznego druku 3D ze szkła. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, Typ projektów: Projekty badawczo – rozwojowe, dla beneficjentów posiadających doświadczenie w prowadzeniu prac B+R.

Jakie są jeszcze możliwości dla przedsiębiorców?

Trwa konkurs o bony na innowacje, czyli fundusze na opracowanie przez jednostkę naukową nowego lub ulepszonego produktu, usługi, technologii produkcji, przygotowanie prototypu doświadczalnego, zmian procesowych lub nowego projektu wzorniczego. Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich firm. O dofinansowanie mogą starać się również przedsiębiorstwa powstałe z udziałem pracowników naukowych uczelni, instytutów badawczych czy instytutów Polskiej Akademii Nauk powiązane z organizacją macierzystą (spin-off) albo samodzielne (spin-out). Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw: Bon na innowacje.

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś