Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze Europejskie trafią do kolejnych mazowieckich przedsiębiorców. Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o zwiększeniu puli środków dostępnych w konkursie o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych aż o 31,8 mln zł. Dzięki temu dofinansowanie otrzyma 20 projektów z listy rezerwowej. Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej dla przedsiębiorców z Mazowsza dotyczy głównie zwiększania ich innowacyjności i konkurencyjności na rynku. Duże środki inwestowane są w projekty badawczo-rozwojowe, co pozwala na finansowanie działań mających na celu opracowanie nowych lub ulepszonych produktów i usług.

Dzięki zwiększeniu puli środków w konkursie dofinansowanie uzyskają w sumie 22 projekty, a ich wsparcie wyniesie 33,9 mln zł. Do przedsiębiorców trafi od 702 tys. zł do nawet 3,2 mln zł. To kolejne wsparcie skierowane do mazowieckich firm. Do tej pory dofinansowanie uzyskało ponad 950 projektów biznesowych z zakresu badań, wdrażania innowacji na rynek, ale też na przykład umiędzynarodowienia działalności – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, która ogłosiła konkurs.

Przedsiębiorcy mogli ubiegać się o dofinansowanie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych. Wszystko po to, aby ułatwiać opracowywanie produktów i usług dopasowanych do potrzeb klientów, a także zwiększających konkurencyjność ich oferty na rynku. Wśród dofinansowanych prac znajdą się badania nad takimi rozwiązaniami jak m.in.: fotowoltaiczne systemy ogrodzeniowe, rowery elektryczne, terminale satelitarne, czy też aplikacja rozwoju inteligencji emocjonalnej  i gotowości szkolnej u dzieci w wieku przedszkolnym.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów z działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw – Typ projektów: Projekty badawczo-rozwojowe (konkurs nr RPMA.01.02.00-IP.01-14-100/19).

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś