Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jednym z obszarów, jakie wspiera Unia Europejska są innowacje w biznesie, rozwój przedsiębiorczości, a także wdrażanie innowacyjnych technologii i nowych produktów. Te wszystkie cele są realne do osiągniecia dzięki Funduszom Europejskim. Mamy dobrą wiadomość dla mazowieckich przedsiębiorców, którzy składali wnioski o dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 3.3 Innowacje w MŚP. Dzięki zwiększeniu dostępnych środków, kolejne projekty zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Nabór wniosków został przeprowadzony w styczniu 2023 roku przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 

 

Na grafice widać tekst Fundusze Europejskie wspierają innowacje. Kolejne firmy z dofinansowaniem – ogłaszamy wyniki konkursu. W tle widać dłoń człowieka i robota, których dotyk powoduje rewolucję cyfrową.

 

Konkurs był skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na Mazowszu. Celem do osiągnięcia jest m.in. rozwój firm poprzez  wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług, wdrożenie wyników prac B+R do działalności gospodarczej czy rozwijanie innowacyjnych rozwiązań.

 

Wyniki konkursu – kolejne 30,3 mln zł z UE dla sektora MŚP

Małe, średnie i mikro przedsiębiorstwa odgrywają kluczową rolę w polskiej gospodarce. Najpopularniejszym profilem ich działalności są usługi. Do grona 65 beneficjentów, dołączają nowi przedsiębiorcy. Dofinansowanie otrzymają kolejne 43 projekty z listy rankingowej. Zastrzyk unijnych środków zostanie przeznaczony m.in. na wprowadzanie zmian w procesach produkcji, wdrożenie na rynek nowych produktów, będących wynikiem własnych prac B+R, wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w zakresie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych w transporcie, inwestycje w maszyny oraz innowacyjne usługi.

Przedsiębiorców łączy wspólny cel – podniesienie konkurencyjności w swojej branży, rozwój, a także dostępność do nowych technologii.

Pełna lista projektów wybranych do dofinansowania jest dostępna na stronie: 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-122/22

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Wsparcie z Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 pozwoli na kontynuację dynamicznego rozwoju regionu. Środki przeznaczone na ten cel wynoszą prawie 9,5 mld zł i umożliwią podniesienie innowacyjności naszego województwa, rozwój przedsiębiorczości, a także dalsze inwestycje m.in. w transformację energetyczną, ochronę środowiska, transport publiczny czy ochronę zdrowia. Unia Europejska konsekwentnie wspiera i integruje regiony.

Zachęcamy do zapoznawania się z harmonogramem naborów na stronie:

Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkurencyjnym i niekonkurencyjnym dla programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś