Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zwiększył kwotę dotacji na działania zdrowotne dotyczące leczenia chorób kręgosłupa i wad postawy u dzieci. Dzięki tej decyzji unijne dofinansowanie uzyska dodatkowe 10 projektów, z których skorzystają uczniowie z klas I -VI szkół podstawowych z powiatów: radomskiego, szydłowieckiego, płockiego, lipskiego, białobrzeskiego, ciechanowskiego, płońskiego, zwoleńskiego, przysuskiego i mławskiego. W sumie w konkursie środki dofinansują 20 projektów, a ich wsparcie wyniesie 13,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Fundusze europejskie wspierają programy zdrowotne i profilaktyczne skierowane zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Celem konkursu z działania 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej  ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych było dofinansowanie projektów z zakresu przeciwdziałania otyłości i profilaktyki chorób kręgosłupa u dzieci. Wsparcie obejmie dzieci z klas I-VI szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

 

– Wady postawy i otyłość to alarmujący problem zdrowotny, dotykający wciąż rosnącej liczby dzieci i młodzieży. Dzięki funduszom europejskim dzieci ze szkół podstawowych na terenie Mazowsza będą miały wykonane badania lekarskie, a także skorzystają z działań terapeutycznych i edukacyjnych  – podkreśla Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych ds. Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W 20 dofinansowanych projektach zaplanowano szeroki zakres działań. Fundusze mogły być przeznaczone m.in. na badania lekarskie, zajęcia ruchowe, interwencję terapeutyczną czy edukację zdrowotną. Poza tym dzięki dotacji prowadzone będą działania informacyjno-szkoleniowe dla personelu medycznego, pielęgniarek i higienistek szkolnych, a także dla osób z otoczenia dzieci uczestniczących w programie, m.in. dla nauczycieli, pracowników OPS czy PCPR.

 

W ramach konkursu wsparcie z programu regionalnego otrzymają:  ANGITIA, Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie, MEDICA, Indywidualna Praktyka Lekarska Wiesława Pudzianowska, Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Specjalistyczna Lekarzy i Stomatologów „STOMMED” oraz Centrum Rozwoju Społecznego i Obywatelskiego – FUNDACJA. Dofinansowane w konkursie projekty będą realizowane na terenie Warszawy, Płocka, a także w powiatach: białobrzeskim, ciechanowskim, grodziskim, grójeckim, kozienickim, lipskim, makowskim, mińskim, mławskim, nowodworskim, otwockim, płockim, płońskim, przasnyskim, przysuskim, pułtuskim, radomskim, siedleckim, szydłowieckim, wyszkowskim  i zwoleńskim.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów: Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej. Poddziałanie 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych (nr RPMA.09.02.02-IP.01-14-088/19).

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych