Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zwiększył kwotę dotacji na działania zdrowotne dotyczące leczenia chorób kręgosłupa i wad postawy u dzieci. Dzięki tej decyzji unijne dofinansowanie uzyska dodatkowe 10 projektów, z których skorzystają uczniowie z klas I -VI szkół podstawowych z powiatów: radomskiego, szydłowieckiego, płockiego, lipskiego, białobrzeskiego, ciechanowskiego, płońskiego, zwoleńskiego, przysuskiego i mławskiego. W sumie w konkursie środki dofinansują 20 projektów, a ich wsparcie wyniesie 13,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Fundusze europejskie wspierają programy zdrowotne i profilaktyczne skierowane zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Celem konkursu z działania 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej  ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych było dofinansowanie projektów z zakresu przeciwdziałania otyłości i profilaktyki chorób kręgosłupa u dzieci. Wsparcie obejmie dzieci z klas I-VI szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

 

– Wady postawy i otyłość to alarmujący problem zdrowotny, dotykający wciąż rosnącej liczby dzieci i młodzieży. Dzięki funduszom europejskim dzieci ze szkół podstawowych na terenie Mazowsza będą miały wykonane badania lekarskie, a także skorzystają z działań terapeutycznych i edukacyjnych  – podkreśla Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych ds. Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W 20 dofinansowanych projektach zaplanowano szeroki zakres działań. Fundusze mogły być przeznaczone m.in. na badania lekarskie, zajęcia ruchowe, interwencję terapeutyczną czy edukację zdrowotną. Poza tym dzięki dotacji prowadzone będą działania informacyjno-szkoleniowe dla personelu medycznego, pielęgniarek i higienistek szkolnych, a także dla osób z otoczenia dzieci uczestniczących w programie, m.in. dla nauczycieli, pracowników OPS czy PCPR.

 

W ramach konkursu wsparcie z programu regionalnego otrzymają:  ANGITIA, Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie, MEDICA, Indywidualna Praktyka Lekarska Wiesława Pudzianowska, Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Specjalistyczna Lekarzy i Stomatologów „STOMMED” oraz Centrum Rozwoju Społecznego i Obywatelskiego – FUNDACJA. Dofinansowane w konkursie projekty będą realizowane na terenie Warszawy, Płocka, a także w powiatach: białobrzeskim, ciechanowskim, grodziskim, grójeckim, kozienickim, lipskim, makowskim, mińskim, mławskim, nowodworskim, otwockim, płockim, płońskim, przasnyskim, przysuskim, pułtuskim, radomskim, siedleckim, szydłowieckim, wyszkowskim  i zwoleńskim.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów: Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej. Poddziałanie 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych (nr RPMA.09.02.02-IP.01-14-088/19).

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś