Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Działania rewitalizacyjne ożywiają całe przestrzenie miejskie sprawiając, że dotychczas pomijane lokalizacje stają się atrakcyjne dla mieszkańców, turystów i przedsiębiorców. Właśnie w tym pomagają fundusze europejskie z programu regionalnego na lata 2014-2020. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego część z jeszcze dostępnych środków zostanie skierowana na dofinansowanie kolejnych projektów z list rezerwowych w dwóch konkursach rewitalizacyjnych. Dzięki temu możliwość sfinansowania kosztów inwestycji otrzymają Miasto Stołeczne Warszawa, Węgrów, Sokołów Podlaski, Gmina Czernice Borowe i Gmina Miasto Pionki. Na ten cel przeznaczono ponad 16,4 mln zł z Unii Europejskiej.

 

Unia Europejska wspiera odnowę przestrzeni dostępnych dla mieszkańców. Tak było między innymi w przypadku remontu kamienicy Deskurów w Radomiu, przebudowy zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu, czy odnowy centrum osady fabrycznej w Żyrardowie.

 

Do tej pory projekty rewitalizacyjne na Mazowszu uzyskały ponad 168,9 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej w formie bezzwrotnych dotacji z programu regionalnego. Ponadto, dostępna jest pomoc finansowa w postaci pożyczek na ten cel ­– powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Dzięki decyzji o zwiększeniu dofinansowania w dwóch konkursach rewitalizacyjnych kolejne samorządy mają szansę na pokrycie kosztów jeszcze nierozpoczętych lub będących w trakcie realizacji inwestycji. W gronie projektów skierowanych do wsparcia znajdują się działania podejmowane na warszawskiej Pradze w związku z modernizacją Pałacyku Konopackiego i jego otoczenia. Możliwość dofinansowania uzyskał również projekt obejmujący zagospodarowanie dawnego browaru przyklasztornego oraz Parku im. Armii Krajowej w Węgrowie. Z pomocy z Unii Europejskiej będą mogły skorzystać także Miasto Sokołów Podlaski, Gmina Czernice Borowe i Gmina Miasto Pionki. W ich przypadku dofinansowanie obejmie modernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z zaktualizowanymi listami rankingowymi w ramach konkursów z działania 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych:

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś