Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska od lat wspiera rozwój mazowieckich firm. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego kolejni przedsiębiorcy skorzystają z funduszy europejskich na wprowadzanie nowych produktów lub usług na rynek. Tym razem dofinansowanie obejmie 34 projekty z listy rezerwowej. Ponad 25 mln zł na ten cel pochodzi z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020. Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową projektów dofinansowanych w ramach działania 3.3 Innowacje w MŚP.

 

Hasło "Kolejne firmy z Funduszami Europejskimi na nowe produkty i usługi", a w tle linia produkcyjna

 

Mazowieccy przedsiębiorcy korzystają już z ostatnich możliwości dofinansowania projektów w ramach funduszy europejskich z programu regionalnego na lata 2014-2020. Tym razem finansowanie obejmie 34 projekty biznesowe z listy rezerwowej, a ich wsparcie przekroczy 25 mln zł. W sumie w konkursie z działania 3.3 Innowacje w MŚP pomoc otrzyma 65 firm dzięki prawie 49 mln zł dofinansowania.

Firmy otrzymają od 264 tys. zł do 900 tys. zł na wprowadzanie nowych lub ulepszonych produktów i usług do swojej oferty. Część inwestycji biznesowych jest wynikiem prac badawczo-rozwojowych, których wsparcie będzie kontynuowane również w programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Już dziś zachęcam do zapoznania się z harmonogramem przyszłych konkursów i przygotowywania się do ubiegania o dofinansowanie – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze europejskie pomogą w rozwoju firm z wielu branż, między innymi kosmetycznej, spożywczej, informatycznej czy produkcyjnej. Dofinansowanie obejmie wdrożenie nowej technologii produkcji zabudów na potrzeby zyskującej od kilku lat coraz większą popularność turystyki kamperowej, czy też wykorzystania wyników badań w produkcji żywności wegetariańskiej. Projekty dotyczyć będą też zmian w procesach produkcji opakowań, wprowadzenia nowej linii kosmetyków do twarzy i ciała, czy na przykład ekoinnowacji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową projektów dofinansowanych z działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (nr konkursu RPMA.03.03.00-IP.01-14-122/22). Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,6 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM). Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Fundusze Europejskie na lata 2021-2027.

 

Gdzie szukać informacji?

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś