Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Pod koniec czerwca ruszy kolejny konkurs o fundusze europejskie na doskonalenie zawodowe uczniów. Projekty będą realizowane na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli w Warszawie i 39 okolicznych gminach. To szansa na zewnętrzne wsparcie szkół w obszarze doradztwa zawodowego, a także na uzyskanie przez nauczycieli kwalifikacji doradców zawodowych. Kwota dostępna w konkursie to ponad 3,5 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wnioskodawcy będą mieli czas na składanie wniosków do 31 sierpnia.

 

Fundusze z programu regionalnego wspierają działania dotyczące doskonalenia zawodowego, w tym doradztwo edukacyjno-zawodowe uczniów. W obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 odbyły się już 3 konkursy w tym zakresie. Realizacja projektów z zakresu doradztwa zawodowego, pozwoli uczniom rozpoznać oczekiwania rynku pracy i określić drogę zawodową, a w konsekwencji przyczyni się do zwiększenia zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek oświatowych kształcenia zawodowego.

 

Na co, ile i dla kogo?

Fundusze europejskie będzie można przeznaczyć na prowadzenie doradztwa zawodowego w klasach 7 i 8 szkół podstawowych i szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Konkurs w tym zakresie ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Możliwy będzie rozwój współpracy szkół z rynkiem pracy, poprzez m.in.: uzyskiwanie kwalifikacji doradców zawodowych przez nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego, którzy nie posiadają kwalifikacji z tego zakresu oraz podnoszenie kwalifikacji przez nauczycieli realizujących takie zadania. W ramach projektów będzie można tworzyć Punkty Informacji i Kariery (PIK) umożliwiające realizację doradztwa edukacyjno – zawodowego. Poza tym będzie też możliwe uzyskanie wsparcia na rzecz intensyfikacji współpracy rynku pracy ze szkołami w zakresie np. rozpoznania potrzeb rynku pracy i promowania kształcenia zawodowego.

Kwota dostępnych środków w konkursie wynosi 3,5 mln zł. Minimalna wartość dofinansowania projektu (UE+BP) musi przekroczyć równowartość 444 470,00 zł. Natomiast maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 85%.

O fundusze mogą ubiegać się  organy prowadzące szkoły, podmioty posiadający co najmniej 3 – letnie doświadczenie w obszarze doradztwa zawodowego w partnerstwie z organem prowadzącym szkołę. Konkurs skierowany jest do placówek działających w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnych, czyli Warszawie i 39 okolicznych gminach (projekty w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych).

Konkurs potrwa do 31 sierpnia 2020 r. Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0.

 

Gdzie szukać informacji?

Pełna dokumentacja konkursowa dostępna na stronie: 10.3.3 Doradztwo edukacyjno-zawodowe w ramach ZIT

Zapraszamy do ubiegania się o fundusze europejskie! Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym harmonogramem konkursów o unijne dofinansowanie na 2020 rok.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś