Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska wspiera mazowieckie przedsiębiorstwa oraz rozwój rynku innowacji. W ramach naboru aż 65 firm otrzyma dofinansowanie na wdrożenie nowych bądź ulepszonych produktów i usług. Kwota przeznaczona na te działania wynosi prawie 50 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Nabór wniosków konkursowych został przeprowadzony w styczniu 2023 roku przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 

 

Na grafice znajduje się hasło: Fundusze Europejskie wspierają innowacje. Kolejne firmy z dofinansowaniem – ogłaszamy wyniki konkursu. W tle grafika przedstawiająca dotyk dłoni człowieka i robota.

 

W ramach konkursu z działania 3.3. Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, wsparcie z Unii Europejskiej o łącznej kwocie prawie 50 mln zł otrzyma 65 beneficjentów.

 

W ramach perspektywy unijnej na lata 2014-2020 dofinansowanie inwestycji na rzecz wzmocnienia potencjału innowacyjnego gospodarki przekroczyło 1,5 mld zł, z czego prawie 1 mld zł trafił do sektora przedsiębiorstw. Program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 przyniesie dalsze możliwości rozwoju biznesu. Już w tym roku wystartują konkursy o dofinansowanie wdrożeń innowacyjnych rozwiązań na rynek czy też wsparcie obszaru badawczo-rozwojowego udzielane w nowej, modułowej formule – wskazał Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Wyniki konkursu – prawie 50 mln zł na rozwój rynku innowacji

Przedsiębiorcy korzystają z ostatnich możliwości pozyskania dofinansowania europejskiego z programu regionalnego na lata 2014-2020. Wsparcie otrzymają firmy m.in. z branży ogrodniczej, budowalnej, kosmetycznej, spożywczej czy stomatologicznej. Dofinansowanie obejmie m.in. wprowadzenie na rynek zaawansowanych materiałów aerożelowych do zastosowania w nowoczesnych produktach termoizolacyjnych oraz pojemnikach do transportowania leków, wdrożenie innowacji w zakresie badań radiologicznych czy też wykorzystanie wyników badań w produkcji zabawek dla dzieci. Realizacja projektów pozwoli na wzmocnienie konkurencyjności firm.

 

Wyniki naboru znajdują się na stronie naboru 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-122/22 

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Wsparcie z Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 pozwoli na kontynuację dynamicznego rozwoju regionu. Środki przeznaczone na ten cel wynoszą prawie 9,5 mld zł i umożliwią podniesienie innowacyjności naszego województwa, rozwój przedsiębiorczości, a także dalsze inwestycje w transformację energetyczną, ochronę środowiska, transport publiczny czy ochronę zdrowia. Wspierane będą również m.in. usługi społeczne czy doposażenie szkół.

 

Zachęcamy do zapoznawania się z harmonogramem naborów na stronie Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkurencyjnym i niekonkurencyjnym dla programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami odwiedzając wybrany Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich lub dzwoniąc na infolinię: 801 101 101.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś