Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jest już zatwierdzona aktualizacja Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+ (wersja IX z 20 stycznia 2021 roku). W dniu 10 marca Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej potwierdziło zgodność aktualizacji z Umową Partnerstwa. Wcześniej pozytywną opinię w zakresie możliwości finansowania przedsięwzięć w ramach funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 wydał Zarząd Województwa.

Czego dotyczą wprowadzone zmiany?

Strategia ZIT WOF 2014-2020+ określa przedsięwzięcia planowane do realizacji z pomocą Unii Europejskiej na terenie Warszawy i 39 okolicznych gmin. Wprowadzone zmiany w dokumencie dotyczą w szczególności:

  • projektu „Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF)” – zmiany zakresu rzeczowego i finansowego,
  • wprowadzenia dwóch działań mających na celu przeciwdziałanie epidemii COVID-19: „Przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego w gminach WOF” oraz „Zwiększenie zdolności systemu opieki zdrowotnej na terenie m.st Warszawy do walki z wirusem SARS-CoV-2”,
  • dostosowania zapisów Strategii ZIT WOF do zapisów zaktualizowanych dokumentów programowych dotyczących funduszy europejskich dla Mazowsza (RPO WM, SZOOP RPO WM).

Zmiany te spowodowały konieczność modyfikacji zapisów dotyczących m.in.: podziału alokacji między poszczególnymi działaniami oraz wartości wskaźników w ramach systemu monitorowania realizacji strategii.

 

Nowe projekty ograniczające skutki epidemii COVID-19

W efekcie wprowadzenia nowych działań ograniczających epidemię COVID-19 ogłoszono konkurs o dofinansowanie zakupu sprzętu i oprogramowania do szkół dla potrzeb edukacji zdalnej. Wnioski będzie można składać od 26 marca do 30 kwietnia. Konkurs w ramach działania 2.1 E-usługi ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Dzięki wprowadzeniu nowych działań do strategii możliwe było również dofinansowanie inwestycji w sprzęt do medyczny dla trzech stołecznych szpitali – Szpitala Południowego, Szpitala Wolskiego im. dr Anny Gostyńskiej oraz Szpitala Bielańskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki. Inwestycje realizowane są w ramach projektu „Zwiększenie zdolności systemu opieki zdrowotnej na terenie m.st. Warszawy w walce z wirusem SARS-COV-2”, który otrzymał 6 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej (Działanie 6.3 „Wsparcie ochrony zdrowia w ramach ZIT w związku z epidemią COVID-19” programu regionalnego).

 

Zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowanym dokumentem (link)

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś