Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego stołeczne szpitale: Szpital Południowy, Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej oraz Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki otrzymają środki unijne na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie pacjentów zarażonych koronawirusem. Projekt otrzymał 6 mln zł wsparcia w ramach programu operacyjnego województwa mazowieckiego.

30 nowych stanowisk OIT

System ochrony zdrowia w czasie pandemii jest na granicy wydolności – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Statystyki są nieubłagane. Pod względem nowych przypadków zakażenia koronawirusem, Mazowsze każdego dnia jest na czele medialnych rankingów. Dlatego po raz kolejny przeznaczamy środki z UE na wsparcie szpitali. Tym razem dzięki unijnym funduszom do trzech stołecznych placówek trafi nowoczesna aparatura medyczna, ale też środki ochrony osobistej – dodaje wicemarszałek.

Zakupiony sprzęt i aparatura do walki z SARS-CoV-2 już trafia do trzech stołecznych szpitali. To bardzo ważny wkład w walkę o zdrowie mieszkańców nie tylko Warszawy, ale i całego Mazowsza. Liczymy, że dzięki środkom z UE łącznie uda się doposażyć ok. 30 nowych stanowisk OIT – podsumowuje wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Marcin Podsędek.

UE pomaga

Szpitale zostaną wyposażone w stacje pomp infuzyjnych, aparaty do terapii nerko-zastępczej z podgrzewaczem, łóżka OIT, kardiomonitory z odłączanym modułem, kapnografią, IBP, NIBP, EKG, ST, respiratory stacjonarne z kompresorem, ssaki akumulatorowe i elektryczne z wózkiem, a także urządzenia i systemy do biodekontaminacji. Nowoczesne stanowiska OIT to możliwość zwiększenia jakości i dostępności do terapii dla pacjentów chorych na COVID-19 – zauważa przewodniczący sejmikowej Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Krzysztof Strzałkowski.To niezwykle ważne wsparcie, zwłaszcza teraz, gdy pandemia znów przybiera na sile. To co jest istotne to fakt, że z tego sprzętu będą mogły korzystać również inne placówki. Będzie on mógł być wypożyczony tam, gdzie będzie to niezbędne dla ratowania zdrowia i życia pacjentów.

Bezpieczny personel

Celem projektu jest także stworzenie odpowiednich warunków pracy dla medyków – podkreśla przewodnicząca sejmikowej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Katarzyna Bornowska. Mówimy o takich działaniach jak np. utworzenie stanowiska lekarza w Szpitalu Bielańskim czy nowa łazienka. Personel medyczny, aby mógł nieść pomoc innym, sam musi czuć się bezpiecznie. Komfort pracy i odpowiednie wyposażenie szpitala mają temu służyć – dodaje przewodnicząca. W Szpitalu Wolskim natomiast, pojawi się kontener pielęgniarski z pokojem przygotowawczym, punktem pielęgniarskim, pomieszczeniem porządkowym oraz łazienką.

 

Chroniąc personel, na terenie Szpitala Bielańskiego i Szpitala Wolskiego zainstalowane zostaną kontenery medyczne służące do czasowej izolacji pacjentów podejrzanych o zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (i innymi chorobami). Kontenery pozwolą uporządkować ruch chorych, usprawnić izolację pacjentów potencjalnie zakażonych oraz poprawić warunki higieniczno-sanitarne towarzyszące przyjmowaniu pacjentów do SOR. Ponadto w ramach projektu planowane są zakupy środków ochrony indywidualnej.

 

Tytuł projektu: Zwiększenie zdolności systemu opieki zdrowotnej na terenie m.st. Warszawy w walce z wirusem

SARS-COV-2

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa

Całkowita wartość projektu: 9 487 495,45 zł

Kwota dofinansowania: 6 000 000,00 zł

Działanie 6.3 Wsparcie ochrony zdrowia w ramach ZIT w związku z epidemią COVID-19

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

Kontakt dla mediów:

Edyta Al-Tawil

Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

tel. 22 542 25 62

e-mail: media@mazowia.eu

 

Marta Milewska

Rzeczniczka Prasowa

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,

tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974

e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś