Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Załączniki (1)

INFORMACJA O CZĘŚCIOWYM ZAWIESZENIU STOSOWANIA WYTYCZNYCH

27 kwietnia 2022 r. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej poinformował o częściowym zawieszeniu stosowania wytycznych Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze przystosowania przedsiębiorców i pracowników do zmian na lata 2014-2020 z dnia 17 sierpnia 2021 r.

Częściowe zawieszenie Wytycznych ma na celu dostosowanie interwencji podejmowanej przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze przystosowania przedsiębiorców i pracowników do zmian do skutków agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Zdecydowano o zawieszeniu przepisów odnoszących się do wsparcia wyłącznie mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz pułapów dofinansowania, by umożliwić wsparcie przedsiębiorców zatrudniających pracowników, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi w Ukrainie.

Zawieszenie powinno być stosowane do:

  1. nowo wybieranych do dofinansowania projektów, które zakładają bezpośrednie działania na rzecz wsparcia osób przybywających do Polski w związku z wystąpieniem konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy w 2022 r.;
  2. zmian dokonywanych w projektach obejmujących ich rozszerzenie o działania ukierunkowane na wsparcie osób przybywających do Polski w związku z wystąpieniem konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy w 2022 r.

Termin zawieszenia: od 24 lutego 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

Zapoznaj się z dokumentem:

Informacja o częściowym zawieszeniu stosowania wytycznych (PDF 121 KB) – z 27 kwietnia 2022 roku

Obowiązuje od 31.08.2021 | Opis zmian od ostatniej wersji ZIP, 131 KB

Publikacja 2022-05-16

(Wersja obowiązująca od 2022-04-27)

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś