Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich w województwie mazowieckim? Zaprezentuj swój projekt podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych 4 listopada 2020 roku. Z uwagi na epidemię COVID-19 tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formie zdalnej i potrwa jeden dzień. Niezmiennie jednak będzie to przestrzeń do dyskusji o funduszach europejskich oraz prezentacji dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów z unijnym dofinansowaniem. Do końca sierpnia samorządy, uczelnie, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i inne podmioty mają czas na zgłoszenie do grona Partnerów wydarzenia. Regulamin naboru Partnerów oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tegorocznej edycji Forum!

Już po raz jedenasty Forum Rozwoju Mazowsza stanie się przestrzenią do dyskusji i wymiany doświadczeń w gronie administracji, sektora biznesowego, naukowego i pozarządowego. Ubiegłoroczną edycję współtworzyło ponad 90 prelegentów i przeszło 50 partnerów, a przestrzeń wydarzenia odwiedziło ponad 2 tys. uczestników. W tym roku, z uwagi na zagrożenia związane z epidemią COVID-19 wydarzenie przyjmie zupełnie nową, zdalną formułę.

Jak będzie wyglądało 11. Forum Rozwoju Mazowsza?

Tegoroczna edycja Forum będzie jednodniowym wydarzeniem, wypełnionym dyskusjami i prezentacjami na temat rozwoju regionu z wykorzystaniem funduszy europejskich. Debaty i wystąpienia transmitowane będą równocześnie z dwóch studiów nagraniowych. Dodatkowo, planowane są inne aktywności w wirtualnej przestrzeni takie jak połączenia na żywo z beneficjentami, czaty z ekspertami, czy pokazy filmów promujących dofinansowane projekty.

 

Jak zgłosić się do grona Partnerów wydarzenia?

Do grona Partnerów zapraszamy samorządy, instytucje kultury, edukacji, ochrony zdrowia, instytucje naukowe, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i wszystkie inne podmioty realizujące projekty z unijnym dofinansowaniem na Mazowszu. Masz pomysł na debatę? Chcesz zgłosić eksperta w roli prelegenta? Chcesz wystąpić z prezentacją swojego projektu? Masz ciekawy materiał filmowy o efektach dofinansowania? Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 sierpnia 2020 roku.

 

Jakie tematy będą omawiane podczas wydarzenia?

Forum będzie okazją do rozmów o teraźniejszości i przyszłości funduszy europejskich. Nie może zabraknąć dyskusji o wpływie epidemii na rozwój Mazowsza. Jednym z kluczowych obszarów rozmów będzie stan opieki zdrowotnej i wyzwania z jakimi mierzą się lekarze, ratownicy medyczni, ale też sami pacjenci. Podczas wydarzenia porozmawiamy o sytuacji przedsiębiorstw, przygotowaniu do edukacji zdalnej, czy zrównoważonej gospodarce. Zastanowimy się również nad widocznością efektów projektów z unijnym dofinansowaniem. Program wydarzenia może zostać uzupełniony o tematy zaproponowane przez Partnerów. Co ważne, proponowane tematy muszą wpisywać się w obszary Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mogą to być zagadnienia związane z np. e-usługami, rynkiem pracy, wsparciem osób starszych i niesamodzielnych, efektywnością energetyczną czy kulturą.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś