Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Miasto szuka operatora Centrum Kreatywności Targowa. W dniu 12 czerwca zostało ogłoszone postępowanie na jego wybór. Projekt będzie realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a nowy gospodarz (partner prywatny lub konsorcjum podmiotów) na zasadzie umowy koncesji poprowadzi Centrum przez maksymalnie 15 lat. 

Przyszły operator będzie miał do dyspozycji powierzchnię ponad 3 tys. m² w pięknej, zrewitalizowanej kamienicy, która znajduje się w samym centrum warszawskiej Pragi – w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński, Muzeum Warszawskiej Pragi i Bazaru Różyckiego. Zadaniem operatora będzie utrzymanie i zarządzanie Centrum.

Centrum Kreatywności pełni rolę inkubatora przedsiębiorczości dedykowanego kreatywnym startupom. To właśnie obowiązki związane z jego prowadzeniem przejmie przyszły operator. Początkujący przedsiębiorcy sektora kreatywnego mogą tutaj wynająć sale na pracownie po preferencyjnych stawkach czynszu, a także liczyć na wsparcie merytoryczne w postaci szkoleń czy doradztwa – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Zadaniem Centrum jest również ścisła współpraca z instytucjami otoczenia biznesu i przedstawicielami środowisk kreatywnych, a co za tym idzie wsparcie kreatywnych i innowacyjnych projektów oraz przedsiębiorstw działających w tym sektorze.

 

Z uwagi na duże zainteresowanie postępowaniem oraz wpływające pytania termin składania wniosków został przedłużony do dnia 31 lipca 2017 r. do godz.12.00.

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś