Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przedsiębiorcy z Mazowsza już po raz drugi mieli okazję sięgać po środki unijne na współpracę z sektorem naukowym. Ponad 3,2 mln zł z RPO WM 2014-2020 dofinansuje działania 18 wnioskodawców. Łącznie w ramach II rund, wsparcie otrzymają 42 firmy na kwotę przekraczającą 7,5 mln zł. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Mazowsza inwestują w rozwój swoich działalności, podbijają zagraniczne rynki, nie boją się innowacji i nowych rozwiązań. Aby zwiększyć ich aktywność badawczo-rozwojową, obecna perspektywa unijna gwarantuje wsparcie w wysokości ponad 650 mln zł.

Jakie innowacje?

W ramach II rundy konkursu o bony na innowacje, kolejne firmy, które otrzymają bony przeznaczą je na współpracę z naukowcami. Zakupione usługi dotyczyć będą np.: opracowania produktu służącego do zdalnego szkolenia pilotów na typ samolotu DA-20 czy stworzenia innowacyjnego produktu do ochrony roślin, którym będzie biostymulator. Innowacyjne rozwiązania pojawią się też w branży motoryzacyjnej, nieruchomości, informatycznej, a także edukacyjnej.

18 projektów skierowanych do dofinansowania w ramach II rundy otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 3,2 mln zł. Środki te pozwolą zainicjować kontakty przedsiębiorców z jednostkami naukowymi. Efektem tej współpracy będą innowacyjne rozwiązania i produkty wprowadzane na mazowiecki rynek – podkreśla  Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych – A już teraz przyjmujemy wnioski na badania przemysłowe, prace rozwojowe i rozwój technologii. Konkurs z Działania 1.2 zakończy się dopiero 31 sierpnia. Zachęcam przedsiębiorstwa oraz powiązania kooperacyjne do składania wniosków, budżet na działania to ponad 42 mln zł – podkreśla Dyrektor Frankowski.

Lista rankingowa II rundy konkursu o bony na innowacje dostępna jest na: www.funduszedlamazowsza.eu

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowy harmonogram naborów dostępny jest na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś