Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze unijne pomogą w tworzeniu świetlisk środowiskowych i organizacji dla najmłodszych mieszkańców zajęć rozwijających kompetencje potrzebne w codziennym życiu. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie otrzyma 10 projektów. Skorzystają dzieci i młodzież z Wiązowny, Warszawy, Radomia, Pułtuska, Raciąża, Michałowic, Parysowa, Pilawy i Brwinowa. Ponad 6,4 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Dzięki funduszom unijnym powstają świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe, ogniska wychowawcze i placówki specjalistyczne. Możliwa jest też organizacja zajęć rozwijających kompetencje kluczowe, takie jak znajomość języków obcych, umiejętności matematyczne, informatyczne, przedsiębiorczość czy umiejętność uczenia się. Znamy wyniki kolejnego konkursu zorganizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Dziesięć projektów z tego zakresu otrzyma w sumie 6,4 mln zł dofinansowania.

Działania na rzecz najmłodszych mieszkańców to szansa na lepszy start w przyszłość. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dlatego cieszą nas kolejne projekty dofinansowane z programu regionalnego. Z ich efektów skorzysta ponad 740 osób, zarówno dzieci i młodzież, jak i rodzice borykający się z problemami wychowawczymi – powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w MJWPU.

Największe środki trafią do Gminy Wiązowna. Dzieci przebywające w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej skorzystają z zajęć rozwijających kompetencje kluczowe. W planach jest utworzenie nowej świetlicy, klubu dla młodzieży, praca podwórkowa oraz poradnictwo dla rodzin z problemami wychowawczymi. Pomoże w tym 1,3 mln zł. Miasto Warszawa przeznaczy fundusze unijne na wsparcie 265 podopiecznych ognisk wychowawczych. W Radomiu powstanie świetlica opiekuńczo-specjalistyczna FAN-FARA, z której skorzystają m.in. dzieci przebywające w pieczy zastępczej. Wsparcie trafi też do świetlicy prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pułtusku. Dzieci otrzymają pomoc logopedów, psychologów, ale też możliwość udziału w zajęciach z języka angielskiego. Projekty zrealizują również Gmina Parysów, Gmina, Michałowice, Miasto i Gmina Pilawa, Gmina Brwinów, Gmina Miasto Raciąż i Fundacja Pociechom.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej, Poddziałanie 9.2.1 Zwiększenie dostępności usług społecznych.

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś