Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Ponad 39 mln zł z RPO WM na żłobki, kluby dziecięce, miejsca opieki u opiekuna dziennego i niani. Wojewódzki Urząd Pracy ogłosił trzeci i ostatni w tej perspektywie finansowej konkurs dotyczący tworzenia miejsc opieki dla dzieci na Mazowszu.  Od 30 sierpnia do 13 września można składać wnioski o dofinansowanie projektów z tego zakresu.

Kto może ubiegać się o środki

O wsparcie mogą ubiegać się gminy i osoby prowadzące działalność gospodarczą, które będą chciały utworzyć miejsca opieki na terenie Mazowsza z wyłączeniem Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (tzw. ZIT WOF). Przystępując do konkursu wnioskodawcy powinni pamiętać, że samo złożenie wniosku powinno być poprzedzone przez konkretne działania: analizę zapotrzebowania na miejsca opieki nad dziećmi w danej gminie, warunków lokalowych jak i zasad rekrutacji uczestników do projektu. Co ważne, powinni też przewidzieć w jaki sposób utrzymają miejsca opieki co najmniej dwa lata po zakończeniu projektu.

Ważna inicjatywa

„To ostatni konkurs organizowany na tym terenie. Do tej pory udało nam się stworzyć na Mazowszu 480 miejsc opieki. Mamy świadomość, że dzięki temu prawie 500 rodziców mogło wrócić na rynek pracy. To naprawdę ważna inicjatywa, dzięki której udowadniamy, że godzenie życia rodzinnego z zawodowym jest naprawdę możliwe” – powiedział Tomasz Sieradz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie

 

„Beneficjenci będą mogli wesprzeć rodziców, którzy chcą wrócić do pracy. Uczestnikami projektów będą rodzice pracujący, jak i niepracujący. W swoich działaniach staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom grup wymagających wsparcia, to oni są najważniejsi” – podkreśla Emilia Jędrej , wicedyrektor ds. funduszy europejskich

 

Jakie są szczegółowe warunki

Wnioskodawcy zainteresowani konkursem będą musieli zapoznać się ze szczegółami zawartymi w Regulaminie konkursu i w przewidzianym terminie (od 30 sierpnia do 13 września) złożyć elektroniczny wniosek za pośrednictwem MEWA 2.0. By móc skorzystać z  dofinansowania każdy z nich będzie musiał wnieść wkład stanowiący 20% wartości projektu. Dzięki dofinansowaniu będą za to mogli sfinansować działania związane m.in. z adaptacją pomieszczeń, wyposażeniem, zakupem mebli, pomocy dydaktycznych, pełnego wyposażenia i montażu placu itp. Dofinansowanie będzie mogło też obejmować wynagrodzenie i przeszkolenie personelu oraz opłaty za wyżywienie i pobyt dzieci w żłobku, czy klubie.

Gdzie szukać informacji?

Już 28 sierpnia odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym zainteresowani zapoznają się z podstawowymi informacjami dotyczącymi konkursu. Natomiast 21 sierpnia, dla osób zainteresowanych samym procesem wypełniania wniosku o dofinansowanie i obsługi systemu MEWA 2.0 organizowane jest szkolenie właśnie z tego zakresu.

Udział w obydwu spotkaniach jest bezpłatny, należy jednak wcześniej zgłosić chęć udziału poprzez przesłanie formularza dostępnego na stronie. Szczegóły na stronie http://rpo-wupwarszawa.praca.gov.pl/  w zakładce http://rpo-wupwarszawa.praca.gov.pl/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/wez-udzial-w-szkoleniach-i-konferencjach

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, a unijne dofinansowanie projektów przekroczyło 6 mld zł.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś