Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim gmina Nadarzyn przeprowadzi prace termomodernizacyjne w budynku Gminnego Żłobka Nr 1 „Zaczarowany Ogród” w Ruścu. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 345 tys. zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński i skarbnik Magdalena Sieczka. W spotkaniu udział wzięli radni województwa mazowieckiego – Marcin Podsędek, Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

– Samorząd województwa mazowieckiego przyznał Gminie Nadarzyn wsparcie finansowe dla projektu na termomodernizację w budynku Gminnego Żłobka. Dzięki środkom z UE gmina zyska oszczędności na kosztach funkcjonowania budynku użyteczności publicznej, oraz przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności miejsca dla małych mieszkańców Mazowsza – powiedziała radna województwa Anna Brzezińska.

To kolejna placówka edukacyjna na Mazowszu, która przejdzie termomodernizację. Środki z programu regionalnego pomogą m.in.  docieplić stropodach, wymienić drzwi zewnętrzne, parapety, a także wykonać izolację pionową i poziomą ścian budynku. Ważnym elementem inwestycji będzie wymiana starego pieca na kocioł gazowy, kondensacyjny i wyposażony w regulator pogodowy wraz ze sterowaniem. W budynku zainstalowane zostaną również panele fotowoltaiczne.

Realizacja tej inwestycji oznacza nie tylko lepsze warunki i większy komfort dla uczęszczających tu dzieci i ich opiekunów. Zwiększy się też efektywność energetyczna budynku, co przełoży się na duże oszczędności i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a tym samym lepszą jakość powietrza w gminie.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku Gminnego Żłobka Nr 1 „Zaczarowany Ogród” w Ruścu

Beneficjent: Gmina Nadarzyn

Całkowita wartość projektu: 531 944,42 zł

Kwota dofinansowania: 345 980,11 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś