Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do 9 maja Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia do konkursu REGIOSTARS 2021, w którym co roku wyróżniane są najlepsze praktyki w zakresie rozwoju regionalnego dofinansowane z funduszy europejskich. Realizujesz projekt biznesowy z obszaru cyfryzacji, wspierasz zrównoważony rozwój miast lub przyjazny dla środowiska transport? A może działasz na rzecz włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji? Zaprezentuj swój projekt całej Europie! Szczegółowe informacje o konkursie i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.regiostarsawards.eu.

 

 

Dlaczego warto?

Udział w konkursie to szansa na wyróżnienie projektu na arenie międzynarodowej. O wynikach zadecyduje ocena członków Jury oraz głosowanie internautów, a więc szansę na poznanie Twojego projektu otrzyma szerokie grono odbiorców. Do wygrania w konkursie jest partnerstwo medialne o wartości 5 tys. euro. Wszyscy finaliści zaproszeni zostaną również do udziału w sesjach szkoleniowych z zakresu komunikacji organizowanych podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

 

Zgłoś projekt w jednej z 5 kategorii konkursowych

Do konkursu można zgłaszać projekty dofinansowane ze środków europejskich z programów na lata 2014-2020 oraz 2007-2013. Mogą to być działania już zakończone, a także jeszcze w trakcie realizacji. Ważne jest jednak, aby prace były na tyle zaawansowane, żeby możliwa była ocena ich efektów. Szczegółowe informacje w tym zakresie dostępne są w Poradniku dla uczestników. 

 

Podczas tegorocznej edycji konkursu można zgłaszać propozycje projektów w ramach poniższych kategorii:

  • Inteligentna Europa (projekty dotyczące zwiększania konkurencyjności lokalnych firm w środowisku cyfrowym)
  • Zielona Europa (projekty dotyczące działań środowiskowych)
  • Sprawiedliwa Europa (projekty wspierające włączenie społeczne i przeciwdziałanie dyskryminacji)
  • Zurbanizowana Europa (projekty wspierające zrównoważony rozwój, działania ekologiczne, gospodarkę o obiegu zamkniętym w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych)
  • Temat Roku: Europejski Rok Kolei 2021 – zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 9 maja przez stronę www.regiostarsawards.eu. W tym celu konieczna jest  zgoda Instytucji Zarządzającej programem, dlatego beneficjentów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie propozycji projektów na adres media@mazowia.eu. Po weryfikacji projektu zostanie przekazana zgoda, którą następnie należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego.

Zapraszamy do udziału!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś