Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Wystartowała już druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W pierwszej odsłonie mieszkańcy zgłosili aż 231 projektów. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się jeszcze tej wiosny. Zgłoszenia można składać od 6 do 30 kwietnia. Następnie wszystkie projekty zostaną poddane ocenie, której wyniki zadecydują o dopuszczeniu do głosowania. Samo głosowanie potrwa od 23 sierpnia do 19 września 2021 roku, a zwycięskie pomysły mieszkańców poznamy pod koniec września. Pula środków na realizację projektów wyniesie aż 25 mln zł! Szczegółowe informacje dostępne są na stronie bom.mazovia.pl/.  Zapraszamy do udziału!

Kto może zgłosić projekt?

Chcesz mieć wpływ na poprawę funkcjonowania swojej dzielnicy lub miejscowości? Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy niezależnie od wieku. Co ważne, w imieniu osób niepełnoletnich muszą to zrobić ich opiekunowie.

Masz pomysł? Skonsultuj swój projekt

Mieszkańcy mają możliwość konsultacji propozycji projektu przed jego zgłoszeniem. W tym celu należy wysłać wersję roboczą na adres bom@mazovia.pl. Zachęcamy również do udziału w spotkaniach informacyjnych organizowanych w formule zdalnej, podczas których uczestnicy dowiedzą się na co zwrócić uwagę przygotowując projekt. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem planowanych spotkań.

Jak zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza?

Projekty można składać za pośrednictwem strony bom.mazovia.pl/  lub drogą pocztową. W przypadku osób, które nie mają dostępu do Internetu możliwe jest również złożenie propozycji projektu w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie lub w jednej z delegatur zlokalizowanych w Siedlcach, Płocku, Radomiu, Ostrołęce, Ciechanowie, Piasecznie, Wołominie i Żyrardowie. Regulamin oraz wszystkie informacje organizacyjne dostępne są na stronie bom.mazovia.pl.

Zapraszamy do zgłaszania projektów!

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych