Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska od lat pomaga w działaniach na rzecz osób wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem. Tylko ze środków programu regionalnego na lata 2014-2020 dofinansowanie uzyskało ponad 850 projektów z tego zakresu, a pula wsparcia przekroczyła 760 mln zł. W tym gronie są również działania Fundacji SYNAPSIS z której inicjatywy już od 15 lat funkcjonuje Zakład Aktywności Zawodowej Pracownia Rzeczy Różnych. Jest to wyjątkowa przestrzeń, w której zatrudnienie znajdują dorosłe osoby z autyzmem. W uroczystym jubileuszu placówki wzięła udział również Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, która odpowiada za wdrażanie funduszy europejskich z programu regionalnego.

Tylko w ostatnich latach Fundacja SYNAPSIS otrzymała ponad 1,2 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na realizację dwóch ważnych społecznie projektów. Dzięki temu udało się zorganizować turnusy w mieszkaniu treningowym w Wilczej Górze skierowane do osób dorosłych z autyzmem i zespołem Aspergera, a także samotnych matek opiekujących się dziećmi z niepełnosprawnością. Ich uczestnicy otrzymali wsparcie w formie m.in.: warsztatów z komunikacji, treningów samodzielności, czy zajęć prowadzonych w przestrzeni publicznej.  Fundacja wspiera również najmłodszych mieszkańców. Dzięki pomocy europejskiej udało się rozszerzyć o dodatkowe zajęcia dostosowane do potrzeb dzieci z autyzmem ofertę zlokalizowanego w Warszawie Przedszkola SYNAPSIS.

 

Cieszę się, że dzięki pomocy z Unii Europejskiej możemy od wielu lat wspierać działania na rzecz włączenia społecznego mieszkańców Mazowsza. Tylko w obecnej perspektywie unijnej dofinansowanie uzyskało ponad 850 projektów, a wśród nich są również właśnie działania skierowane do dzieci i osób dorosłych ze spektrum autyzmu – komentuje Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Jakie możliwości przyniosą Fundusze Europejskie na lata 2021-2027?

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne możliwości, które przyniesie program regionalny „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027” z budżetem przekraczającym 2 mld euro. Zgodnie z projektem programu przekazanym do Komisji Europejskiej jednym z obszarów wsparcia będą działania z zakresu integracji społecznej oraz rozwoju usług społecznych. Będzie to również szansa na dofinansowanie kolejnych inicjatyw w ramach Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, czy Zakładów Aktywności Zawodowej.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Oddziałów Zamiejscowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach).
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś