Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dziś zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję w sprawie nazwy przyszłego programu regionalnego dla województwa mazowieckiego na lata 2021-2027. Oficjalna nazwa programu to „Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a skrót nazwy brzmi „FEM 2021-2027”.

Zarząd Województwa Mazowieckiego w dniu 25 stycznia 2021 r. przyjął nazwę przyszłego programu regionalnego dla województwa mazowieckiego na lata 2021-2027, która brzmi: „Fundusze Unii Europejskiej dla Mazowsza”. Taka nazwa w pełni odzwierciedla zarówno wymiar regionalny, jak i europejski nowego programu dla województwa mazowieckiego. Zarząd przyjął także skrót nazwy „FEM 2021-2027”.

Cały czas trwają prace nad kształtem programu na lata 2021-2027, aby dopasować do potrzeb województwa tj. potrzeb słabiej rozwiniętej części mazowieckiej regionalnej i lepiej rozwiniętego obszaru Warszawskiego Stołecznego. Zgodnie z projektem Umowy Partnerstwa przedstawionym przez ministerstwo z puli środków z polityki spójności przyznanych wszystkim 16 województwom Mazowsze otrzyma z Unii Europejskiej 1,67 mld euro na program regionalny.

Od 18 stycznia do 22 lutego br. trwają  konsultacje Umowy Partnerstwa. Spotkanie dotyczące Funduszy Europejskich dla Mazowsza odbędzie się 8 lutego w formule zdalnej. Zapraszamy do oglądania transmisji z konsultacji prowadzonych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz zgłaszania uwag do projektu Umowy Partnerstwa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś