Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już 8-9 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Czystego Powietrza. Będzie to okazja do dyskusji o kryzysie klimatycznym, a także możliwościach finansowania inwestycji ograniczających negatywny wpływ na środowisko w którym żyjemy. Zielona transformacja to jeden z głównych kierunków wspieranych przez Unię Europejską w kolejnych latach, dlatego nie zabraknie również rozmów na ten temat. Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły dostępne są na stronie www.kongresczystegopowietrza.pl.

Hasła: Kongres Czystego Powietrza, 8-9 marca 2023, miejsce wydarzenia: Centrum Nauki Kopernik, adres strony internetowej: www.kongresczystegopowietrza.pl, zarejestruj się

 

Wydarzenie organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie we współpracy z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR oraz Mazowiecką Agencją Energetyczną. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Komisja Europejska, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Tegoroczna edycja Kongresu Czystego Powietrza to okazja do wysłuchania licznych debat i wystąpień, m.in.:

  • Kryzys klimatyczny. Co zrobić, żeby mu zaradzić?
  • Polityka Unii Europejskiej na rzecz walki z ubóstwem energetycznym
  • Inicjatywy Województwa Mazowieckiego wpływające na redukcję ubóstwa energetycznego
  • Dotychczasowa efektywność programów finansowych wspierających ochronę powietrza. Jak ją poprawić?
  • Zielona transformacja a chaos przestrzenny
  • Strefy Czystego Transportu realną szansą na poprawę jakości powietrza w miastach
  • Czy technologie przyszłości pozwolą nam uwolnić się od węgla?

W debacie o programach wspierających ochronę powietrza weźmie udział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Informacji o możliwościach wsparcia udzielać będą natomiast eksperci Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich na Mazowszu.

Zapraszamy do udziału!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,6 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM). Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Gdzie szukać informacji?

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś