Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Realizujesz projekt biznesowy z obszaru cyfryzacji? Prowadzisz działania wspierające zrównoważony rozwój? A może dzięki funduszom europejskim działasz na rzecz włączenia społecznego mieszkańców? Zapraszamy do udziału w konkursie REGIOSTARS 2021 organizowanym przez Komisję Europejską. Do wygrania jest partnerstwo medialne o wartości 5 tysięcy euro. Zgłoszenia projektów przyjmowane będą do 9 maja przez stronę www.regiostarsawards.eu.

 

O konkursie

Celem konkursu REGIOSTARS jest wyróżnienie najlepszych praktyk w zakresie rozwoju regionalnego i innowacyjnych projektów dofinansowanych z funduszy europejskich. Komisja Europejska przyjmuje zgłoszenia do 9 maja. Wszystkie zakwalifikowane do udziału w konkursie projekty będą następnie promowane na stronie www.regiostarsawards.eu.

O wynikach konkursu zadecyduje ocena członków Jury oraz głosowanie internautów. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną w grudniu 2021 roku. Do wygrania jest partnerstwa medialnego o wartości 5 tys. euro. Wszyscy finaliści zaproszeni zostaną również do udziału w sesjach szkoleniowych z zakresu komunikacji organizowanych podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

Kategorie konkursowe

Projekty można zgłaszać w jednej z 5 kategorii konkursowych:

  • Inteligentna Europa (projekty dotyczące zwiększania konkurencyjności lokalnych firm w środowisku cyfrowym)
  • Zielona Europa (projekty dotyczące działań środowiskowych)
  • Sprawiedliwa Europa (projekty wspierające włączenie społeczne i przeciwdziałanie dyskryminacji)
  • Zurbanizowana Europa (projekty wspierające zrównoważony rozwój, działania ekologiczne, gospodarkę o obiegu zamkniętym w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych)
  • Temat Roku: Europejski Rok Kolei 2021 – zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach.

Zasady zgłaszania projektów

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 9 maja przez stronę www.regiostarsawards.eu. Zgłoszenie musi zawierać zgodę Instytucji Zarządzającej programem, dlatego prosimy o wysyłanie propozycji projektów na adres media@mazowia.eu. Po weryfikacji przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych kandydatura zostanie przekazana do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Następnie otrzymaną zgodę należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są w Podręczniku dla uczestników.

Zapraszamy do udziału!

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś