Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy do udziału w konkursie „EU in my Region – Relacje z projektów”, organizowanym przez Komisję Europejską. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych relacji z projektów dofinansowanych z funduszy europejskich. W rywalizacji liczyć się będzie ciekawy sposób prezentacji projektów, ale także pokazanie osób zaangażowanych w ich realizację. Prace można zgłaszać do 31 sierpnia. Zwycięzcy konkursu otrzymają możliwość udziału w warsztatach z zakresu komunikacji organizowanych podczas unijnego tygodnia regionów odbywającego się w październiku w Brukseli. Serdecznie zapraszamy do udziału beneficjentów funduszy europejskich na Mazowszu!

Komisja Europejska podejmuje szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Jednym z nich jest konkurs „EU in my Region – Relacje z projektów”.

 Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do ekspertów ds. funduszy europejskich i osób realizujących projekty z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Uczestnikami mogą być zarówno beneficjenci, jak i przedstawiciele instytucji zarządzających oraz pośredniczących we wdrażaniu programów europejskich. 

Jakie prace można zgłosić?

Format relacji z projektów może być dowolny, np. nagranie wideo, plik dźwiękowy, zdjęcia, teksty, czy też wpisy w mediach społecznościowych. Co ważne prace muszą być dostępne publicznie, ponieważ tylko w ten sposób mieszkańcy i odbiorcy projektów mają szansę dowiedzieć się o dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Każdy uczestnik może wysłać dowolną liczbę prac.

Jak wziąć udział w konkursie?

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny wysłać link do relacji na adres info@euinmyregion.eu wpisując w temacie wiadomości „EUinmyregion – stories”. Zgłoszenia można wysyłać do 31 sierpnia.

W treści wiadomości należy zamieścić oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem oraz warunkami udziału w konkursie i  wyrażeniu na nie zgody. W przypadku relacji z projektów, w których można łatwo rozpoznać osoby, należy załączyć podpisane przez te osoby oświadczenie, w którym wyrażają na to zgodę.

Wyniki konkursu

O wynikach konkursu zdecyduje Jury złożone ze specjalistów ds. komunikacji. Ocena odbędzie się w oparciu o takie elementy jak:

  • Przekaz – czy relacja pokazuje odbiorcom coś więcej niż tylko podstawowe informacje dotyczące dofinansowanego projektu?
  • Wymiar ludzki – czy relacja przedstawia tylko projekt, czy opowiada też o ludziach zaangażowanych w jego realizację?

Trójka zwycięzców konkursu zostanie zaproszona do udziału w warsztatach z zakresu komunikacji organizowanych w dniach 12-15 października w Brukseli.

 

Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie https://ec.europa.eu/regional_policy/pl/policy/communication/euinmyregion/stories/.

 

Zapraszamy do udziału!

 

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych