Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy do udziału w konkursie „EU in my Region – Relacje z projektów”, organizowanym przez Komisję Europejską. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych relacji z projektów dofinansowanych z funduszy europejskich. W rywalizacji liczyć się będzie ciekawy sposób prezentacji projektów, ale także pokazanie osób zaangażowanych w ich realizację. Prace można zgłaszać do 31 sierpnia. Zwycięzcy konkursu otrzymają możliwość udziału w warsztatach z zakresu komunikacji organizowanych podczas unijnego tygodnia regionów odbywającego się w październiku w Brukseli. Serdecznie zapraszamy do udziału beneficjentów funduszy europejskich na Mazowszu!

Komisja Europejska podejmuje szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Jednym z nich jest konkurs „EU in my Region – Relacje z projektów”.

 Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do ekspertów ds. funduszy europejskich i osób realizujących projekty z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Uczestnikami mogą być zarówno beneficjenci, jak i przedstawiciele instytucji zarządzających oraz pośredniczących we wdrażaniu programów europejskich. 

Jakie prace można zgłosić?

Format relacji z projektów może być dowolny, np. nagranie wideo, plik dźwiękowy, zdjęcia, teksty, czy też wpisy w mediach społecznościowych. Co ważne prace muszą być dostępne publicznie, ponieważ tylko w ten sposób mieszkańcy i odbiorcy projektów mają szansę dowiedzieć się o dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Każdy uczestnik może wysłać dowolną liczbę prac.

Jak wziąć udział w konkursie?

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny wysłać link do relacji na adres info@euinmyregion.eu wpisując w temacie wiadomości „EUinmyregion – stories”. Zgłoszenia można wysyłać do 31 sierpnia.

W treści wiadomości należy zamieścić oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem oraz warunkami udziału w konkursie i  wyrażeniu na nie zgody. W przypadku relacji z projektów, w których można łatwo rozpoznać osoby, należy załączyć podpisane przez te osoby oświadczenie, w którym wyrażają na to zgodę.

Wyniki konkursu

O wynikach konkursu zdecyduje Jury złożone ze specjalistów ds. komunikacji. Ocena odbędzie się w oparciu o takie elementy jak:

  • Przekaz – czy relacja pokazuje odbiorcom coś więcej niż tylko podstawowe informacje dotyczące dofinansowanego projektu?
  • Wymiar ludzki – czy relacja przedstawia tylko projekt, czy opowiada też o ludziach zaangażowanych w jego realizację?

Trójka zwycięzców konkursu zostanie zaproszona do udziału w warsztatach z zakresu komunikacji organizowanych w dniach 12-15 października w Brukseli.

 

Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie https://ec.europa.eu/regional_policy/pl/policy/communication/euinmyregion/stories/.

 

Zapraszamy do udziału!

 

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś