Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już 22-23 kwietnia odbędzie się międzynarodowa konferencja „New European Bauhaus” wspierająca działania na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu. Na czym będzie polegać Nowy Europejski Bauhaus? Jak tworzyć przestrzenie przyjazne dla mieszkańców? O tym właśnie porozmawiają eksperci podczas konferencji organizowanej przez Komisję Europejską. Wydarzenie odbędzie się w formule zdalnej. Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczna jest jednak rejestracja przez stronę europa.eu/new-european-bauhaus/conference_en. Zapraszamy!

 

 

Czym jest „Nowy Europejski Bauhaus”?

„Nowy Europejski Bauhaus” jest inicjatywą Komisji Europejskiej u której podstaw leży połączenie świata ekologii, sztuki, kultury i technologii po to, aby wspólnie tworzyć lepszą przyszłość. Będzie to okazja do opracowania, razem z artystami, architektami, inżynierami i projektantami, przestrzeni nie tylko pięknych, ale przede wszystkim sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi i włączeniu społecznemu mieszkańców. Dzięki temu idea  Europejskiego Zielonego Ładu jeszcze bardziej przeniknie do miejsc, w których żyjemy. Nowa inicjatywa została zainaugurowana podczas orędzia o stanie Unii Europejskiej w 2020 roku przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen. Obecnie trwa faza projektowa przedsięwzięcia. Szczegółowe informacje o inicjatywie dostępne są na stronie https://europa.eu/new-european-bauhaus/index_pl.

Porozmawiajmy o przyszłości

Już 22-23 kwietnia odbędzie się zdalna konferencja poświęcona Nowemu Europejskiemu Bauhaus. Zachęcamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane współtworzeniem lepszej przyszłości nie tylko dla nas, ale również przyszłych pokoleń. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie https://europa.eu/new-european-bauhaus/conference/conference-programme_en . Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

Zapraszamy!

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś