Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W jaki sposób uczelnie wyższe przygotowują studentów do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy? Jak kształtują postawy przedsiębiorczości i motywują do podejmowania inicjatyw biznesowych? Podczas dyskusji zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza poruszono również kwestię ścieżek rozwoju zawodowego oraz roli akademickich inkubatorów przedsiębiorczości. Wysłuchaj debaty i dowiedz się, jak odpowiednio wykorzystać szansę, którą oferują studia.

 

Hasło "Uniwersytet Szkołą Przedsiębiorczości", w tle grupa młodych osób.

 

Na pytanie: kim chcesz zostać w przyszłości, studenci oraz absolwenci coraz częściej odpowiadają: właścicielem start-upu. Jakie kompetencje powinna rozwijać uczelnia wyższa, aby jej absolwenci wyróżniali się przedsiębiorczością? I czy w murach uczelni jesteśmy w stanie nauczyć studentów postawy przedsiębiorczości? Podczas debaty poruszymy także temat kompetencji, które są pożądane na rynku pracy oraz wzorowego modelu współpracy studentów, nauki i biznesu. W dyskusji uczestniczyli:

  • Tomasz Sieradz, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie;
  • dr inż. Piotr Kwaśniak, Zastępca dyrektora ds. naukowych Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego UKSW;
  • Ewa Staruch, Przewodnicząca Forum Uniwersytetów Polskich.

 

Dyskusję prowadził dr hab. Mariusz Szyrski, profesor uczelni, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UKSW.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty! 

 

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś