Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Podczas debaty Eksperci dyskutowali na temat możliwości, jakie oferują programy mobilności studenckiej, a także przeszkód, jakie napotyka student, który chce kształcić się za granicą. Jakie możliwości oferuje program Erasmus? Czego obawiają się studenci szykujący się do wyjazdu? I czy student wyjeżdżający na wymianę studencką za granicę ma szansę zostać w danym kraju na stałe? Zapraszamy do wysłuchania debaty pt.: „Studia za granicą – ciekawy przerywnik czy bank możliwości?” zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza. 

 

Na grafice znajduje się hasło: Studia za granicą – ciekawy przerywnik czy bank możliwości? Obok zdjęcie kilku roześmianych młodych dziewczyn machających do telefonu komórkowego.

 

Jak odpowiednio wykorzystać szansę, którą daje nam wymiana studencka? Dlaczego warto wyjechać na studia za granicę i wyjść poza naszą strefę komfortu? Podczas debaty dowiesz się także, w jaki sposób programy mobilności studenckiej pozwalają poznawać nowe kultury, a może nawet odnaleźć swoje miejsce na świecie. Eksperci spróbowali także odpowiedzieć na pytanie, jak dostosować się do nowego środowiska za granicą oraz pokonać barierę językową.  Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. W dyskusji uczestniczyli:

  • Dr Valentyna Gumińska, Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą (Erasmus+), Akademia Leona Koźmińskiego
  • Renata Decewicz, Koordynator Zespołu Mobilności Szkolnictwa Wyższego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
  • Agata Ordon, Climate Change Officer, Akademia Leona Koźmińskiego
  • Manuel Azancot, Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego, Forecast and Pricing Manager w Oriflame

 

Debatę prowadził Kewin Lewicki, Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty! 

 

Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś