Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Temat świadomości klimatycznej jest coraz częściej poruszany w przestrzeni publicznej. Czy jednak przekłada się to na realne działania dla dobra naszej planety? Kto powinien zadbać o edukację klimatyczną społeczeństwa i w jaki sposób dotrzeć do młodych ludzi? Podczas dyskusji dowiemy się także, czym jest greenwashing. Zapraszamy do wysłuchania debaty: „Nie ma planu B – młodzi dla klimatu” zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

 

Hasło "Nie ma planu B – młodzi dla klimatu", w tle dwa zdjęcia planety – jedno w stanie suszy, drugie rozkwitu.

 

Kto jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne? I dlaczego najwięcej w tym temacie możemy nauczyć się od najmłodszych? Eksperci spróbują także znaleźć odpowiedź na pytanie, co każdy z nas może zrobić, żeby chronić środowisko, a także, w jaki sposób dociekać prawdziwych informacji na temat zmian klimatycznych. Ponadto zastanowimy się, co wspólnego z edukacją klimatyczną ma kryzys autorytetów naukowych oraz brak poczucia sprawczości u młodych ludzi. W dyskusji uczestniczyli:

  • Jarosław Olszewski, Przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem
  • Zofia Dorożalska, Prezeska Fundacji Start-ED, Managerka projektu Fidea
  • Kinga Laskowska, Członek Zarządu Koła Naukowego Inżynierii Ekologicznej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Małgorzata Haruba, Przewodnicząca SKN Zrównoważonego Rozwoju oraz Polskiego oddziału oikos International: oikos Warszawa

 

Debatę prowadził Konrad Wielądek, Instytut na rzecz Ekorozwoju.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

 

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin)

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś