Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Czy jesteśmy gotowi na rewolucję w szkole? Dlaczego zmiany w edukacji nie powinny zachodzić szybko? I na czym polega odpowiedzialność we wprowadzaniu innowacji? O tym wszystkim rozmawiali Eksperci podczas debaty: „Innowacje w edukacji – jak to zrobić mądrze?”. Zapraszamy do wysłuchania dyskusji zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

Na grafice znajduje się hasło: Innowacje w edukacji – jak to zrobić mądrze? Obok zdjęcie młodej dziewczyny, nad nią znajduje się graficzna mapa myśli.

 

Podczas debaty Eksperci szukali odpowiedzi na pytanie, jak pielęgnować w uczniach twórczość i kreatywność, a także w jaki sposób zniwelować nadmierną presję edukacyjną. W trakcie rozmowy poruszono także kwestię kształcenia przez całe życie oraz ideę stworzenia systemu edukacji, który uwzględniałby różnorodność ludzi w sposobie czy tempie nauki. Ponadto podjęto również temat rozbieżności między tym, czego uczymy się w szkole, a potrzebami rynku pracy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. W dyskusji uczestniczyli:

 

  • dr Krzysztof Murawski, Dyrektor ds. Innowacji Centrum Nauki Kopernik;
  • dr Jan Aleksander Wierzbicki, Dyrektor Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie;
  • Dorota Łoboda, Prezes Fundacji Rodzice mają Głos, Ekspert ds. Edukacji;
  • Dominika Szulc, Dyrektor studiów online, Fundacja Uniwersytet Dzieci.

 

Dyskusję prowadziła Elżbieta Szymanik, Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś