Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Czy osoby z pokolenia Z rzeczywiście nie chcą być liderami? Jak widzą rynek pracy i czego oczekują od swoich pracodawców? Co wpływa na poczucie sprawczości u młodych ludzi? Podczas debaty uczestnicy dyskutowali także na temat wyników raportu Just Start vol. 2: „Studiując w świecie niepewnego jutra: perspektywy, sprawczość i wizje przyszłości”. Zapraszamy do wysłuchania debaty zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

Na grafice znajduje się hasło: Dlaczego osoby z pokolenia Z nie chcą być liderami? Obok zdjęcie grupy młodych osób podczas pracy. Na stole znajdują się laptopy, wydruki.

Wyniki raportu Just Start vol. 2 „Studiując w świecie niepewnego jutra: perspektywy, sprawczość i wizje przyszłości” wskazują, że aż 9 na 10 studentów odczuwa niepewność odnośnie swojej roli we współczesnym świecie. Jak rynek pracy reaguje na przedstawicieli pokolenia Z? W jaki sposób system edukacji wspiera rozwój studentów i czy młodym ludziom brakuje autorytetów? W dyskusji uczestniczyli:

 

  • Oliwia Aziz, Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, CEO & Founder #niezamłodzi
  • Zofia Dzik, Innowatorka, inwestorka, przedsiębiorczyni, doświadczona C-Level menadżerka
  • Piotr Nawrot, Lekarz, Doktorant na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
  • Agata Borek, Senior Marketing Specialist w Rocketjobs.pl

Dyskusję prowadziła Wioleta Rosłoniec, Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl . 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś