Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jako Polacy mamy potencjał i aspiracje, by stać się Europejską Dolina Krzemową, jednak nasz ekosystem startupów jest oceniany w raportach, m.in. Startup Genome 2022 dopiero w drugiej pięćdziesiątce ekosystemów wschodzących. Jak to zmienić? Podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza dyskutowaliśmy na temat działania  programów akceleracyjnych, a także roli Samorządu i sektora publicznego w tworzeniu lokalnego ekosystemu wspierania przedsiębiorczości. Zapraszamy do obejrzenia!

Na grafice znajduje się hasło: Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie. Obok zdjęcie kobiety w stroju biznesowym na linii startowej, przygotowującej się do biegu.

 

Chcesz otworzyć własną firmę ale nie wiesz od czego zacząć? Skąd czerpać pomysły? Jak sprawdzić model biznesowy? Wysłuchaj debaty: „Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie” i dowiedz się, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas zakładania startupu, a także jak ich uniknąć. Dyskusja dotyczyła również zmieniającego się rynku startupów, potrzeb oraz możliwych form wsparcia, które mogą mieć przełożenie na ich rozwój. W dyskusji uczestniczyli:

 

  • Adrian Migoń, CEO Youth Business Poland;
  • Aleksandra Szwed, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie;
  • Monika Borowiecka, Partner Zarządzający w Tangent Line VC;
  • Dorota Matczak, CEO Phibox.

 

Dyskusję prowadził Jakub Sito, dziennikarz i konsultant biznesowy.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

 

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś