Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy samorządy oraz radnych do współpracy w ramach nowej inicjatywy Komisji Europejskiej pt. „Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi”. Dzięki inicjatywie powstanie sieć usprawniająca kontakty pomiędzy przedstawicielami władz lokalnych. Członkowie zyskają możliwość wymiany informacji z pozostałymi samorządami na temat Unii Europejskiej, współpracy z UE oraz zainteresowania tematyką unijną obywateli. Celem projektu jest zorganizowanie prawdziwej europejskiej strefy publicznej.

Grafika promująca inicjatywę z hasłem: Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi. Na zdjęciu kobieta i mężczyzna oraz flaga UE.

Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi

Komisja Europejska zorganizowała inicjatywę, która usprawni wymianę informacji pomiędzy członkami lokalnych władz. W ramach projektu „Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi” powstanie sieć współpracy samorządów w kwestiach dotyczących Unii Europejskiej. Tego rodzaju strefa informacyjna nie tylko umożliwi sprawną komunikację, ale również przyczyni się do zwiększenia zaangażowania obywateli w kwestie dotyczące przyszłości Europy.

Zachęcamy lokalnych przedstawicieli władz do aplikowania. By dołączyć wystarczy wypełnić i przesłać formularz aplikacyjny oraz oświadczenie z podpisem wyznaczonego lokalnego radnego i prawnego przedstawiciela samorządu lokalnego. Obowiązkiem członków sieci jest współpraca z przedstawicielami swojego okręgu wyborczego oraz lokalnymi mediami na temat inicjatyw politycznych oraz działań podejmowanych przez UE.

Więcej informacji: https://building-europe-with-local-councillors.europa.eu/index_pl

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś