Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Trwają już pierwsze konkursy o dofinansowanie z Unii Europejskie z nowej puli środków. To ogromna szansa na realizację tysięcy inwestycji wspierających rozwój Mazowsza. Dlatego już dziś zapraszamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce „Fundusze Europejskie na lata 2021-2027”. Publikujemy tam informacje o programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a także wytycznych obowiązujących beneficjentów i instytucje odpowiadające za dystrybucję unijnych środków, w tym w zakresie informacji i promocji.

 

hasło "Zapoznaj się z dokumentami dotyczącymi Funduszy Europejskich na lata 2021-2027", a obok wykrzyknik

 

Informacje dotyczące programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM) podzielone są na kilka sekcji:

  • Aktualności, gdzie dostępne są bieżące informacje dotyczące realizacji programu.
  • Ogłoszenia i wyniki naborów, gdzie dostępny jest harmonogram planowanych konkursów oraz regulaminy aktualnych naborów wniosków o dofinansowanie, w tym w obszarze gospodarki wodno-kanalizacyjnej (wnioski przyjmowane do 31 maja) oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla ochotniczych straży pożarnych (wnioski przyjmowane do 10 maja).
  • Zasady oznaczania projektów, gdzie dostępne są m.in.: logotypy wraz z kartą wizualizacji znaku programu, wzory naklejek, plakatów i tablic informacyjnych, Księga Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021-2027.
  • Zapoznaj się z prawem i dokumentami, gdzie dostępne są m.in.: program wraz ze szczegółowym opisem priorytetów, wytyczne dotyczące realizacji zasad horyzontalnych, informacji i promocji, kwalifikowalności wydatków w projektach.
  • MEWA 2.0, gdzie dostępna jest instrukcja korzystania z systemu do składania wniosków
    o dofinansowanie.
  • Eksperci, gdzie dostępne są informacje o sposobie wyboru ekspertów biorących udział w ocenie projektów.

Zapraszamy do odwiedzania strony i ubiegania się o wsparcie z Unii Europejskiej!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,6 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM). Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Fundusze Europejskie na lata 2021-2027.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram oraz Pinterest.

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś