Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W najbliższą sobotę 23 września odbędzie się ostatni MAZOpiknik na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Od godz. 11.00 czekamy na Was w strefie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i ciekawych warsztatów. Będzie także można spróbować swoich sił w wielkoformatowych grach i różnego rodzaju zabawach. Dodatkowo, eksperci z MJWPU będą udzielać informacji na temat możliwości wsparcia w ramach nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

 

Grafika przedstawia napis Zapraszamy na MAZOpikniki. 23 września Ciechanów, Błonia Zamku Książąt Mazowieckich, w tle widać wesołą rodzinę spędzającą czas na pikniku na łonie natury

 

Jesień z Funduszami Europejskimi

Ostatni piknik odbędzie się w Ciechanowie na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich przy ul. Zamkowej 1. Zamek został zbudowany w XIV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III. Zabytek przeszedł rewitalizację dzięki funduszom europejskim. Wsparcie z programu regionalnego na lata 2007-2013 wyniósł prawie 8,3 mln zł.

Na stoisku Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych znajdą się atrakcje dla najmłodszych i dorosłych uczestników pikniku, np. strefa z konkursami, animacjami, malowanie twarzy oraz degustacja waty cukrowej. Wszystkie osoby zainteresowane informacją na temat nowych naborów wniosków w ramach Funduszy Europejskich, otrzymają szczegółowe wskazówki w tym zakresie.

MAZOpiknik będzie okazją do spróbowania i kupienia lokalnych, mazowieckich specjałów. Na błoniach pojawi się jarmark wyrobów ludowych oraz produktów regionalnych. Kolejne atrakcje to m.in. ekologiczne warsztaty, podczas których będzie można zrobić las w słoiku, pomalować torby, zrobić własne mydełka i woreczki zapachowe.

Walory atrakcji turystycznych Ciechanowa zaprezentują Park Nauki Torus oraz Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Zapraszamy także do strefy zdrowia i skorzystania z następujących usług: konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, nauka pierwszej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej i pokaz ambulansu.

 

Wieczór z muzyką i dawką humoru

O godz. 18.00 razem z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie wystąpi Artur Gotz. Piknik zakończy występ kabaretu Łowcy.B. Impreza zamknie cykl letnich, plenerowych spotkań wpisujących się w tegoroczne obchody 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś