Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Trwa głosowanie w Plebiscycie „Cuda Polski 2023”, zorganizowanym przez redakcję National Geographic. W ramach Plebiscytu wytypowano 48 miejsc, obiektów oraz obszarów, które mają szansę zyskać wyjątkowe odznaczenie. Nominowane obiekty pochodzą ze wszystkich 16 województw. Z Mazowsza startują: Park Nauki Torus w Ciechanowie, Centrum Folkloru Polskiego – Pałac Karolin w Otrębusach oraz Fabryka Norblina na warszawskiej Woli. Park Nauki Torus oraz Pałac Karolin to inwestycje, które rozkwitły dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Nie zwlekaj i oddaj głos na wybrany projekt. Termin głosowania upływa 16 lipca br.

 

 

Grafika promocyjna Plebiscytu „Cuda Polski 2023” przedstawiająca 2 nominowane projekty: Skansen w Kłóbce oraz Park Nauki Torus w Ciechanowie.

Źródło zdjęcia: National Geographic Polska

 

Plebiscyt National Geographic „Cuda Polski 2023”

Plebiscyt ma na celu wyłonienie wyjątkowego obiektu, miejsca lub obszaru z każdego województwa. Projekty wyróżnione w województwie mazowieckim to: Park Nauki Torus w Ciechanowie, Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” oraz Fabryka Norblin na warszawskiej Woli. Głosowanie odbywa się wyłącznie w formie internetowej. Każdy internauta może oddać jeden głos dziennie na wybrany projekt w każdym z 16 województw. Nie zwlekaj i wybierz swoich faworytów – głosowanie trwa do 16 lipca br.

Mazowsze rozwija się ze wsparciem Funduszy Europejskich

Dzięki Funduszom Europejskim, kulturalna mapa Mazowsza rozkwitła, a mieszkańcy zyskali dostęp do wielu atrakcyjnych miejsc, jak na przykład wspomniany Park Nauki Torus w Ciechanowie, Centrum Folkloru Polskiego w Otrębusach czy Muzeum Mazowieckie w Płocku. Inwestycje kulturalne są wyjątkowo różnorodne. Dzięki funduszom europejskim odnowione zostały zarówno instytucje kultury, muzea, jak i zespoły pałacowo-parkowe oraz zabytki sakralne. Ponadto wsparcie Unii Europejskiej umożliwiło podjęcie działań na rzecz ochrony przyrody, w tym m.in. siedlisk w mazowieckich rezerwatach. Szeroki wybór atrakcji na Mazowszu gwarantuje, że każdy znajdzie coś w obszarze swoich zainteresowań.

Więcej informacji o Plebiscycie znajduje się na stronie:  Plecbiscyt „Cuda Polski 2023” National Geographic Traveler

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś