Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Czas wakacji to doskonała okazja do zwiedzania Europy. Zastanawiasz się, jak zorganizować podróż? Jakie dokumenty są niezbędne? Jaką walutę ze sobą zabrać? I jak wygląda opieka zdrowotna w wybranych krajach UE? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tegorocznej publikacji Komisji Europejskiej pt. „Podróżowanie po Europie 2023”.  Nie zwlekaj i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat bezpiecznego podróżowania. W przewodniku znajdują się aktualne informacje dotyczące np. potrzebnych podczas podróży dokumentów, transportu drogowego za granicą czy też przewożenia zwierząt domowych.

 

Na grafice znajdują się dwie okładki broszury pt.: „Podróżowanie po Europie 2023”. Na okładach znajduje się walizka z motywem flagi UE, Wieża Eiffla, pociąg oraz postać z bagażem.

 

Publikacja „Podróżowanie pod Europie 2023”

Bogate dziedzictwo kulturowe oraz historyczne Europy, a także różnorodna, zachwycająca przyroda przyciągają rzesze turystów. Dla Europejczyków przemieszczanie się po krajach UE jest równie proste, jak podróżowanie w granicach własnego kraju. Stało się to możliwe dzięki zlikwidowaniu formalności związanych chociażby z kontrolą paszportową. Jeśli nadal się wahasz, zapoznaj się broszurą wydaną przez Komisję Europejską, w której z pewnością znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczącego bezpiecznego podróżowania. W publikacji poruszono m.in. poniższe zagadnienia: Niezbędne dokumenty, Pieniądze, Zakupy, Transport drogowy, Pomoc na rzecz konsumentów, Twoje prawa czy też Zdrowie.

Więcej informacji tutaj

 

Wyjątkowa szansa dla młodych w ramach programu Erasmus+

Już jesienią br. osiemnastolatkowie zamieszkujący w jednym z państw członkowskich UE lub w państwach stowarzyszonym z programem Erasmus+ będą mogli skorzystać z wyjątkowej okazji i wziąć udział w kolejnej rundzie konkursu DiscoverEU. Nagrodą jest podróż po Europie. To doskonała szansa na nawiązanie znajomości z osobami z różnych krajów oraz wzbogacenie wiedzy  na temat  dziedzictwa kulturowego i historycznego Europy.

Informacje o konkursie możesz śledzić na stronie DiscoverEU

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś