Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

O zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020 rywalizują aż 3 mazowieckie inwestycje dofinansowane ze środków europejskich. W gronie nominowanych projektów są rewitalizacje kamienicy Pianki w Ciechanowie oraz kamienicy Deskurów w Radomiu, a także odnowa Pałacu Przebendowskich (Radziwiłłów) w Warszawie. Dwie pierwsze inwestycje uzyskały wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Głosowanie na wybrane projekty trwa jeszcze tylko do 13 maja do godziny 9.00. Organizatorem konkursu jest  PortalSamorzadowy.pl. Zapraszamy do wsparcia mazowieckich projektów!

Rewitalizacja kamienicy w Ciechanowie

Dzięki funduszom europejskim zabytkowa kamienica z 1925 roku nie straszy już mieszkańców. Opuszczony przez lata obiekt jest teraz miejscem działalności kulturalno-edukacyjnej. Działa tam pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, Klub Seniora, Klub Młodego Odkrywcy, kawiarnia i galeria artystyczna. Z przestrzeni korzystają też organizacje pozarządowe. Przed II wojną światową kamienica należała do rodziny żydowskiej.  Na początku lat 60. do budynku dobudowano aneks, gdzie znajdowała się piekarnia. Następnie przez wiele lat obiekt pełnił funkcje usługowe i mieszkalne. Zabytkowy budynek został poddany odnowie zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, w kamienicy pozostawiono również zabytkowy piec piekarni.

Zapraszamy do oddania głosu na inwestycję Gminy Miejskiej Ciechanów przez stronę www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/rewitalizacja-w-ciechanowie,2534/.

Zdjęcie: Urząd Miasta Ciechanów

Rewitalizacja Kamienicy Deskurów w Radomiu

Zabytkowe budynki Miasta Kazimierzowskiego w Radomiu odzyskują dawny blask dzięki unijnemu wsparciu. Nazwa Kamienicy Deskurów pochodzi od najbardziej znanych właścicieli budynku. Obecnie trwa realizacja projektu którego założeniem jest odnowa tego zabytkowego obiektu, a jednocześnie poprawa oferty skierowanej do mieszkańców.
To wszystko odbywa się z wykorzystaniem rozwiązań przyjaznych dla środowiska. W obiekcie powstać ma Instytut Miejski pełniący rolę centrum aktywności kulturalnej, edukacyjnej i gospodarczej.

Zapraszamy do głosowania na projekt Miasta Radomia przez stronę www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/kamienica-deskurow-w-radomiu,2536/.

Zdjęcie: Łukasz Wójcik, Urząd Miejski w Radomiu

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowychFacebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś