Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska wspiera komunikację szynową, która należy do najbardziej ekologicznych środków transportu. Dzięki dofinansowaniu unijnemu udało się uruchomić połączenie kolejowe na linii nr 35 Ostrołęka–Chorzele. Pociągi będą ponownie przemierzać tę trasę po 22-letniej przerwie. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia funduszy europejskich, które pozwoliły na zmodernizowanie prawie 60 kilometrów linii kolejowej. Mieszkańcy Mazowsza zyskali dogodne oraz szybkie połączenia kolejowe. Zobacz, jak bardzo zmienia się kolej dzięki funduszom europejskim!

 

Na grafice znajduje się hasło: Fundusze Europejskie wspierają mazowiecką kolej. Wznowienie połączenia na trasie Ostrołęka-Chorzele. Obok zdjęcie stacji Ostrołęka oraz osób uczestniczących w otwarciu linii.

 

Nowe, komfortowe połączenia kolejowe – realna korzyść dla mieszkańców

Dzięki funduszom europejskim możliwa była przebudowa oraz budowa niezbędnej infrastruktury kolejowej oraz instalacja urządzeń do sterowania ruchem kolejowym. Wymieniono nawierzchnię torową, przebudowano układy torowe stacji oraz obiekty, w których odbywa się obsluga podróżnych. Ponadto odnowiono również kładkę dla pieszych na stacji Ostrołęka, a perony zostaly dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy zyskali 8 par pociągów Kolei Mazowieckich. Przejazd 60-kilometrowego odcinka zajmie około 45 minut. Inwestycja pozwoli mieszkańcom na korzystanie z nowych połączeń kolejowych, a także skróci czas przejazdów, zarówno pociągów osobowych, jak i towarowych.

 

Rozwój regionu ostrołęckiego dzieki funduszom europejskim

Nie ulega wątpliwości, że region ostrołęcki rozwija się prężnie na wielu obszarach. Fundusze europejskich pomogły m.in. w modernizacji zabytkowego budynku Galerii Ostrołęka, otwarciu Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych w powiecie przasnyskim, modernizacji infrastruktury i wyposażenia medycznego Szpitala w Makowie Mazowieckim czy też rewitalizacji Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Z kolei teraz mieszkańcy zyskali szybki i ekologiczny środek transportu. Wsparcie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 pozwoli na kontynuację dynamicznego rozwoju regionu i realizację kolejnych rozwojowych inwestycji.

 

Tytuł projektu: Modernizacja linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka – Chorzele

Beneficjent: Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna

Całkowita wartość projektu: 426 810 000 zł

Kwota dofinansowania: 192 919 959,16 zł

Działanie: 7.2 Infrastruktura kolejowa

 

Źródło zdjęć: Koleje Mazowieckie

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś